Paylaş

Başkan Büyükakın, Balıkçılar Mevki Meydan Düzenlemesi ve Pişmaniyeciler Satış Noktaları projesini İzmit Pişmaniyesi Koruma ve Yaşatma Derneği yönetimiyle paylaştı.

İzmit’e yeni meydan; pişmaniyecilere yeni yer


Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Tahir Büyükakın, eski Balıkçılar Mevki Meydan Düzenlemesi ve Pişmaniyeciler Satış Noktaları projesini İzmit Pişmaniyesi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Şahin ve beraberinde heyetine gösterdi. “İzmit ilçemize hem güzel bir meydan hem de kentimizin sembollerinden pişmaniyemizin satışı için beş adet dükkânı kazandıracağız” diyen Başkan Büyükakın, “Pişmaniyemizin ünü ülke sınırlarını aştı. Üreticilerimizin güzel bir alanda ürünlerini satmasını da arzu ettik. Proje çalışmalarımızı sona ermesiyle birlikte sizlerle paylaşmak istedik. İnanıyorum ki çok nezih ve huzurlu bir bölgede satışlarınızı gerçekleştireceksiniz” dedi. 

PROJENİN TÜM DETAYLARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilecek projeyi çok beğenen pişmaniye üreticileri ve dernek yönetimi, Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit’e çok önemli bir hizmeti gerçekleştirecek olmasından dolayı memnuniyetlerini de dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay’ın da katıldığı görüşmede projenin tüm detayları hakkında pişmaniyecilere bilgi veren Başkan Büyükakın, “Pişmaniye esnafımız bu bölgede üretimi artıracak bir satışı gerçekleştireceğine inanıyorum” ifadelerini sarf etti.

ŞAHİN, “TAHİR BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Projenin tüm detaylarını bir sunum şeklinde İzmit Pişmaniyesi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Şahin ve beraberinde heyetine gösteren Başkan Büyükakın, esnafların mutluluğuna da ortak oldu. Bir esnafın “Sizinle bir kez daha gurur duydum. Bir İzmitli olarak İzmit’in ürününe sahip çıkmanız gerçekten çok güzel. Çok güzel bir proje olmuş” ifadelerine teşekkür eden Başkan Büyükakın, “Esnafımızın beklentilerine dönük bir projeyi hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Oradaki meydan düzenlemesiyle halkımız rahat, huzurlu ortamda vakit geçirebilecekler” şeklinde konuştu.  İzmit Pişmaniyesi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Şahin ise, “Meydan ve pişmaniye satış dükkânları projesi için Tahir başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İzmit ilçemize yakışan bir çalışma olacak” açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir