Paylaş

Günlerdir meteorolojiden yapılan uyarılar doğrultusunda ülkemizi de etkisi altına alması beklenen kar yağışı öncesinde Kartepe Belediyesi karla mücadele önlemlerini aldı. Olası kar yağışlarından olumsuz etkilenmemek adına belediye ekipleri nöbetine başladı.

Kartepe’nin yüksek kesimlerde etkisini göstermeye başlayan kar yağışında yolların sürekli açık tutulması ve olası sorunların ortadan kaldırılması için Kartepe Belediyesi Kar Timleri hazır kıta bekliyor. Kış hazırlıkları çerçevesinde tuz stoğunu da tamamlayan ekipler 60 personel ve 21 araçla 7/24 hizmet verecek. Belediye ekipleri, Kartepe’de belirlenen bölgelerde gerektiği her an tam donanımlı ekipmanları ile yollara müdahale edecek.

KARLA MÜCADELE EKİBİ

Kartepe Belediyesi, soğuk ve yağışlı havalardan ilçe halkının olumsuz etkilenmemesi için önlem aldı. Kar, tipi ve buzlanmaya karşı Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde karla mücadele konusunda özel bir ekip görevlendirilirken meteorolojiden gelen uyarılara göre ekipler işbaşı yapacak.

EKİPMANLAR HAZIR

Belediye ekipleri, vatandaşların kar yağışlarından olumsuz etkilenmemesi adına 2 greyder, 2 loder, 8 JCB kepçe, 7 kamyonet, 2 tuzlama ve kar küreme aracı ve 60 personelle karla mücadele nöbetine başladı. Olası buzlanmalarda kullanılmak üzere tuz stoğu da tamamlandı.

İHBAR HATTI

Vatandaşlar, 0 262 316 68 00 ve 444 3 373 nolu telefonlara ihbar yaparak herhangi bir olumsuzluk halinde ekipleri göreve çağırabilecekler. Kartepe Belediyesi ekipleri karla mücadele konusunda ekipler, kar küreme ve tuzlama çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları ekipleri ile koordinasyon içerisinde çalışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir