Paylaş

Sarıbay; “İzmit’i bir adım daha ileriye götürerek anacağız”
CHP Kocaeli İl Başkanı Av. M. Cengiz Sarıbay, Belediye Başkanı Leyla Atakan ile meclis üyeleri İsmail Kolaylı, Abdurrahman Yüksel ve Feridun Özbay’ın 49’uncu ölüm yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
“Bundan 49 yıl önce bugün, ilk kadın Belediye Başkanımız Leyla Atakan ve beraberindeki mesai arkadaşları meclis üyeleri İsmail Kolaylı, Feridun Özbay ve Abdurrahman Yüksel ile birlikte geçirdikleri trafik kazası sonucu maalesef hayatlarını kaybetmişlerdi.


Yarım yüzyıl öncesine büyük damga vuran, Türk kadınının neleri başarabileceğinin en büyük kanıtlarından olan Leyla Atakan, Türk siyasetinin ilk kadın il başkanı ve İzmit’in ilk kadın belediye başkanı olmasının yanı sıra örnek bir siyasetçi idi. Belediye başkanlığı yaptığı dönemde İzmit’e büyük katkılar sağlamış olan Leyla Atakan, aradan yıllar geçmesine rağmen her zaman İzmitliler tarafından hatırlanmakta, saygı ve minnet ile anılmaktadır. Elim bir trafik kazası sonucu kaybettiğimiz Leyla Atakan’ı anmanın, O’na saygı duyduğumuzu göstermenin en güzel yolu İzmit’i bir adım daha ileriye götürecek çalışmalara imza atabilmektir. Bizlerin de bütün çabası daha yaşanabilir ve gülümseyen bir İzmit içindir.
Bu sorumluluğumuzu hiç unutmayacağımızı bir kez daha hatırlatıyor; Leyla Atakan ve aynı elim kazada hayatlarını kaybeden, Belediye Başkanı Vekili İsmail Kolaylı, Belediye Meclisi üyesi Abdurrahman Yüksel ve Encümen üyesi gazeteci Feridun Özbay’ı ölümlerinin 49. yılında saygı, minnet ve rahmetle anıyorum”.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir