Paylaş

İzmit Belediyesi haftalık encümen toplantısı İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Cem Güler başkanlığında gerçekleştirildi.

İzmit Belediyesi haftalık encümen toplantısı İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Cem Güler başkanlığında makam toplantı salonunda gerçekleştirildi. Belediye sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlanan toplantıda Yapı Kontrol Müdürlüğüne ait toplam 5 madde görüşülerek karara bağlandı.

KAÇAK YAPILAŞMAYA GEÇİT YOK

Yapı Kontrol Müdürlüğünün dosyasında yer alan Turgut Mahallesi 3517 ada 18 numaralı parselde bulunan yapıda ruhsat ve proje eklerine aykırı olarak yapılan imalatlar nedeniyle 2,051 TL cezai işlem uygulanması kararı encümende onaylandı. Çayırköy Mahallesi 4529 numaralı parselde yapılan kaçak yapı için hissedara 6,143 TL cezai işlem uygulanması kararı encümende onaylandı. Karabaş Mahallesi 475 ada 50 numaralı parseldeki yapıda ruhsat ve proje eklerine aykırı olarak yapılan imalatların ruhsata uygun hale getirilerek cezai işlemin ödenmesinin ardından mühür işleminin sonlandırılması encümende karara bağlandı. Yenimahalle 154 ada 17 numaralı parselde bulunan ruhsatlı binada projeye aykırı imalatlar nedeniyle 1,424 TL cezai işlem uygulanması ve ardından ruhsata bağlanması kararı encümende onaylandı. Tüysüzler Mahallesi 176 ada 6 numaralı parselde ruhsatlı-iskanlı sitede ortak alana yapılan ruhsatsız betonarme yapı için site yönetimine 2,735 TL cezai işlem uygulanmasına karar verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir