Paylaş

Her fırsatta Kartepe’ye gelerek tatil yapan İbrahim Kurt ve Selman Süzer dayı-yeğen ikilisi kardan yaptıkları gemi ile dikkatleri üzerlerine çektiler.

Son yoğun kar yağışı sonrasında tatil severlerin tercihleri arasında ilk sırada Kartepe geldi. Sömestir tatilinde Kartepe tatilcilerin akınına uğradı. Karlarla kaplı Kartepe’de tatilciler, doyasıya eğlenirken, ilginç görüntüler ortaya çıktı.

KARTEPE GEMİSİ YAPTILAR

Sakarya’nın Serdivan İlçesi’nden Kartepe’ye gelen İbrahim Kurt ve Selman Süzer Derbent Yolu üzerinde iki gün uğraşarak “Kartepe” adında kardan gemi yaptılar. Sakaryalı İbrahim Kurt ve Selman Süzer kömür ve boyalarla kardan yaptıkları gemi büyük dikkat çekti.

KANAL İSTANBUL’DAN ESİNLENDİK

İşçi olarak çalışan İbrahim Kurt iki gün uğraşarak kardan gemi yaptıklarını belirterek, “Hobi ve terapi amaçlı yaptık. Son günlerde gündemde Kanal İstanbul Projesi konuşulmaktadır. Bundan esinlenerek bir gemi yaptık. Daha önce farklı çalışmalar da yaptık. Burada kar yüksekti iki günde tamamladık. Ben işçi olarak çalışıyorum. Küçüklükten beri bu hobim vardı. Hayal gücü genişledikçe yeni çalışmalar yaptık” dedi. İbrahim Kurt ve Selman Süzer daha önce kardan 40 metre uzunluğundan yılan, araba ve tank yapmışlardı. 

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.