Paylaş

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Kartepe Belediyesi sosyal belediyecilik hizmetlerinden Gönülbağı Mağazası’nı gezerek incelemede bulundu.

Kartepe Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında hizmet veren Gönülbağı Mağazası kurulmasından bu yana kullanılmamış sıfır ürünlerle 17 bin 403 ihtiyaç sahibi aileye yılda iki kez yazlık ve kışlık olarak mağazadan ücretsiz alışveriş desteği sağladı.

MODERN YERİNDE HİZMET VERİYOR

Kartepe Belediyesi sosyal belediyecilik kapsamında hizmete sunduğu Gönülbağı Mağazası yapılan düzenlemeler sonrasında 75m2’lik modern yerinde mağaza konforunda hizmetine devam ediyor. Gönül Bağı Mağazası’nı ziyaret eden Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman mağaza da inceleme sonrasında yetkililerden bilgi aldı. 

415 AİLEYE DESTEK

Gönül Bağı Mağazası’ndan 2019 yılından bugüne kadar ihtiyaç sahibi 415 aile 2 bin 47 kişi giyecek yardımından faydalandı. “Bir gönüle girmek nasip, orada kalabilmek ise marifettir” diyen Belediye Başkanı Kocaman “Gönül Bağı Mağazamızdan ihtiyaç sahibi ailelerimiz, sıfır eşyalardan oluşan giyecekleri ücretsiz olarak alabiliyorlar” ifadelerini kullandı.

BAŞVURU İÇİN

Gönülbağı Mağazası 08:30/17:30 saatleri arasında 2 personelle hizmet vermeye devam ederken, kendi yaş gruplarına ve zevkine uygun alışverişlerini yapabilen ailelerin yüzlerini de güldürüyor. Mağazada bulunan tüm giyecekler sıfır eşyalardan oluşuyor. Gönülbağı mağazasından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler, Kartepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvurarak gerekli evrakları teslim ettikten sonra mağazada faydalanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir