Paylaş

CHP Darıca ve Körfez İlçe Yönetimi geçtiğimiz gün bir açıklama yaparak il başkanlığı yarışında Harun Yıldızlı’ya açık destek vermişti. Bugün ise Yıldızlı’ya bir açık destek de Derince ilçe yönetiminden geldi.

CHP Kocaeli İl Kongresine sayılı günler kala ilçe örgütleri ve il delegeleri artık kimi destekleyeceklerini açık açık duyurmaya başladı. Dün CHP Darıca ve Körfez İlçe Örgütü, il başkan adayı Harun Yıldızlı’yı destekleyeceğini duyurmuştu. Ardından, 5 ilçenin daha Harun Yıldızlı’ya açık destek vereceği CHP kulislerinde konuşulmuştu. Bugün ise Yıldızlı’ya bir açık destek de CHP Derince İlçe Örgütü’nden geldi.

DELEGE DE YILDIZLI’YI İSTİYOR

Kongrede yönetim olarak Harun Yıldızlı’yı destekleyeceklerini ve il delegelerinin büyük çoğunluğunun da yine Yıldızlı’yı istediğini duyuran ilçe başkanı Birkan Koçak şu açıklamayı yaptı “İlçe yönetim kurulu toplantımızda, uzun süredir takip ettiğimiz seçim sürecini ve adayları değerlendirdik. Toplantının sonunda oylama yapıldı ve oy birliği ile Derince İlçe örgütümüz; Harun Yıldızlı’ya desteklerini beyan etti. Delegelerimizin büyük çoğunluğu da Harun Yıldızlı’dan yana karar verdiğinden dolayı delegenin iradesine saygı duyduğumuzu kamuoyuna saygı ile arz ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir