Paylaş

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman yayınladığı mesajla Kartepeli hemşehrilerinin ve bütün İslâm âleminin Regaib Kandili’ni kutladı.

Hicri takvime göre kutsal aylar olarak kabul edilen ve 3 aylar olarak bilinen Receb, Şaban ve Ramazan aylarının başlangıcı olan Regaib Kandili münasebetiyle mesaj yayınlayan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman;

Bildiğimiz üzere Regaib, kelime manasıyla, “çok meyledilen, arzulanan, armağan edilen” anlamlarına gelir. Bu mübarek gecede Yüce Allah; kullarına bol bol rahmet ve ikramlarda bulunduğu için bu adı almıştır. Bu kutsal gecede, hatalarımızdan, zaaflarımızdan arınmak, daha iyi insanlar olabilmek için tövbe ve dualar edeceğiz. Yaradan’dan, rahmet ve bağışlanma dileyeceğiz.

Bütün hemşehrilerimin ve İslam Alemi’nin Regaib Kandili mübarek olsun, ilahi şefkat ve rahmet bütün dünyaya barış, huzur ve mutluluk getirsin. Bütün hemşehrilerinin ve İslâm âleminin Regaip Kandili’ni kutluyorum. Rabbim nice kandillere sağlıklı, huzurla kavuştursun inşallah” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir