Paylaş

Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği Hatay Şube başkanı Eğitimci şair ve yazar Musa Göçer kültür sanat ve edebiyat alanında yaptığı işlerle hep gündemde olan bir isim. Son kitabı Turna Avazı’nın hemen ardından çok büyük bir proje ile adından çok söz ettirecek.

Göçer Hatay’ın daha iyi tanınması ve algılanması için çocuklarımızın dünyasında yeni bir pencere açıyor. GEZGİN EFE HATAY’DA adını verdiği 6 kitaplık bir seri ile hikayenin kahramanı Anadolu’yu gezmeye önce Hatay’dan başlıyor. Bunu yaşadığı topraklara bir borç saydığını söyleyen Musa Göçer hikaye serisinin 1 Eylülde raflardaki yerini alacağını söyledi.

Efe Hatayı gezerken aynı zamanda değerler eğitimine yönelik mesajlar verecek. Beş seriden oluşan hikayenin ilk serisi Hatay. Bu seri EFE ANTAKYA’DA, EFE SAMANDAĞ’DA, EFE YAYLADAĞI’NDA, EFE KIRIKHAN’DA, EFE İSKENDERUN – ARSUZ’DA VE EFE DÖRTYOL’DA isimleri ile yayınlanacak.

Gezgin Efe Hatay’ın her gittiği bölgenin tarihi eserlerini, müziğini, mutfağını, doğasını tanıtıp sevdirirken aynı zamanda kadim şehir Hatay’ın en güzel özelliklerinden biri olan kardeşliği, dostluğu, sevgiyi,dayanışma ve yardımlaşmayı işlerken aynı zamanda inanç kardeşliğinin ve bütün kültürlerin bir arada yaşadığı en nadide örnek şehir Hatay’ı gündeme taşımayı amaçladığını söyledi.

Kardeşlik şehri Hatay’ın ilkokuldan başlayarak hayata merhaba diyen çocuklarının kendi memleketlerini daha iyi tanımasını sağlayarak bu kadim şehri oluşturan dinamikleri sımsıkı bir birbirine bağlayıp sürekli canlı tutmayı amaçladığını söyledi. Proje ile ilgili yaptığı görüşmelerin hepsinde çok olumlu dönütler aldığını ve böyle bir projeye gerçekten ihtiyaç olduğunu sınıf öğretmeni olmanın verdiği avantajla çocuklarımızın dünyasına çok daha rahat inebildiğini söyleyen Göçer bir diğer önemli hedefinin de Türkçenin doğru kullanılmasının sağlanmasına çocuk dünyamızla yeni bir aşı tutturmayı ve dilimize hizmet için bunun şart olduğunu söyledi.

Hatay serinin hemen ardından Efe Anadolu’yu geziyor serisi ile devam edeceklerini söyleyen Göçer diğer dört serinin altışarlı hikayeden oluşan toplam yirmi dört hikaye olacağını söyledi. O serininde illerini belirlerken kültür sanat ve tarihi açıdan önemli şehirleri ele almaya gayret ettiğini söyledi.

Efe

Anadolu’yu geziyor serisi ise;

1.SERİ

EFE EDİRNE’DE İLE BAŞLAYIP İSTANBUL,ÇANAKKALE, BURSA, İZMİR VE DENİZLİ İLE DEVAM EDECEK

2.SERİ

BU SERİ EFE TRABZON’DA İLE BAŞLAYIP SAMSUN, RİZE, ERZURUM, ERZİNCAN VE VAN İLE BİTECEK

3.SERİ

EFE ADANA’DA İLE BAŞLAYIP MERSİN, ANTALYA, KAHRAMANMARAŞ, GAZİANTEP VE ŞANLIURFA İLE BİTECEK

4. SERİ

EFE TUNCELİ’NDE DİYE BAŞLAYIP MARDİN, ADIYAMAN, ELAZIĞ, MALATYA VE DİYARBAKIR İLE SON BULACAK.

Çocuklarımız ülkemizi tanırken aynı zamanda bütün kültürel değerlerimizi benimseyip Türkçemizi çok güzel kullanmalarına yardımcı olacak ve değerler eğitimini de aynı anda kavrayacakları bu başarılı çalışma için eğitimci yazar ve şair Musa Göçer’e teşekkür ediyor başarılar diliyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir