Paylaş

İdlib Kriziyle ilgili açıklamalarda bulunan Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu; “İçinde bulunduğumuz şartlar olağan üstü şartlar. Ülkemiz hem 910 km sınırları olan Suriye ile yaşamış olduğu sıkıntılı süreç, bir savaş ortamı, sınırlarımızda yaşanan bu sorunlar aynı zamanda savaş ortamından kaçan 4 milyonun üzerindeki mültecinin oluşturmuş olduğu ciddi sıkıntılar, işsizliğin tarihte görülmemiş oranda büyük boyutlara ulaşması dövizin alıp başını gitmesi artık ekonomik sıkıntıların yangının mutfağımızda ciddi manada hissedilir olduğu şu dönemde hem Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde hem de İzmit meclisinde yaşanan hadiseler bizi bu sıkıntıların üzerine bir kez daha fevkalade üzmüştür. Tarihimiz boyunca hiç olmadığı kadar birlik ve beraberlik ihtiyacımız olduğu şu dönemde, şu ağır sıkıntılar bile iktidarı ve ana muhalefeti maalesef hala bir uzlaşma kültüründen çok uzakta tutuyor olması bizi üzmüştür. Şunu ifade etmek istiyoruz bu millet geçmişte her türlü meselenin üstesinden gelmiştir. Bunu ancak birlikle beraberlikle istişare kültürüyle sağlayabilmiştir. Biz geçmişte 13 milyonluk bir nüfusla Kurtuluş Savaşı’nı nasıl başarmışsak bugün de bu milletin 83 milyona ulaşmış nüfusuyla büyük destanlar yazma potansiyeli vardır. Ancak bunun öncelikli şartı dayanışma, birlik ve beraberliğin sağlanmasıyla mümkündür. Hem yerelde hem genelde parti temsilcilerinin birbirlerine karşı bu kadar ağır ifadeler ,hakaretler kullanması içinde bulunduğumuz durumu daha da alevlendirmekte sıkıntıların azalmasına değil artmasına sebep olmaktadır.” şeklinde konuştu.

Meselelere Çözüm Odaklı Bakıyoruz Sözlerine devam eden Mutlu; “Bizler Kocaeli kentimizde iki ilçede ana muhalefet durumundayız malum Dilovası ve Başiskele ilçemizde. Biz bu görevlere halka hizmet anlayışıyla, meselelerin çözümü anlayışıyla bakmaktayız ve en başından itibaren sergilediğimiz muhalefet performansı kesinlikle meselelerin çözümüne ne kadar katkı sağladığını baz almaktadır. Eğer halkımıza katkı sağlayacaksa en büyük destekçisi biz olmuşuzdur, eğer bir istismar varsa en büyük sesle karşı gelmişizdir gerekçelerini de topluma anlatarak. Asla bir kuru gürültü, kavga arayışına olmadık biz milletimize şehrimize ilçelerimize nasıl katkı sağlayabiliriz anlayışıyla meselelere yaklaşmış olduk.” dedi.

Gündelik Siyasi Çekişmeleri Bir Kenara Koyalım

Siyasi parti temsilcilerine çağrıda bulunan Mutlu; “Bu vesileyle buradan bir kez daha iktidarıyla muhalefetiyle tüm parti temsilcilerimize seslenmek istiyorum. İçinde bulunduğumuz bu şartlarda lütfen gündelik siyasi çekişmeleri bir kenara koyalım. Bu ağır şartlardan ülke olarak nasıl çıkarız bunun arayışı ve uzlaşısı içerisinde olalım.” İfadelerine yer verdi.

Sukünet İçinde Çözülmeli

Sorulan soru üzerine İzmit Belediye Meclisi’ndeki olayları değerlendiren Mutlu; “Burada aslında Fatma hanım aşırı fevri davranarak sinirli hareketlerle haklı olduğu meselede maalesef biraz tepki çekiyor. Biraz daha itidalli olunması lazım. Sakin olunması lazım. Malesef Ak Parti Türkiye’de kıl payı kaybettiği yerlerde çalışmaları sabote edecek şekilde bir muhalefet anlayışı sergiliyor. Bunları halka iyi izah etmek, sakin izah etmek, gerekçeleriyle ortaya çıkartmak, çığırtkanlık yapmamak lazım diye düşünüyorum. Bu mesele meclise katılmamak için kabul edilebilir gerekçe değil. Orda milletin meseleleri var. İzmit’imizin, halkımızın çözüm bekleyen belki günlerce bekleyen, sıraya konması hasebiyle aylarca bekleyen meseleleri oda beğendim beğenmedim meselesiyle sabote etmek doğru olmamıştır.Kocaeli halkı da, İzmit halkı da, bu meseleyi çok dikkatli bir şekilde takip ediyor. Bunun mesajlarla videolarla ülke gündemine taşıma gayreti de gereksiz olmuştur.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir