Paylaş

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından Kurban Bayramı Satış Yeri çalışmalarına başlandı. Bayrama kadar yapımı tamamlanması beklenen satış yeri 6 bin metre kare olacak.

Kurban Bayramı öncesinde Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından Ertuğrul Gazi Mahallesi Akmeşe Yolu Caddesi ile İnegöl Caddesi’nin birleşimi Uzunçiftlik Mezbahanesi yanında, 6 bin metre kara alan üzerinde Kurban Satış Yeri kurulacak.

3 BİN HAYVANLIK ALAN

Belediye ekipleri tarafından başlatılan çalışmaların Kurban Bayramı’na kadar tamamlanması planlanıyor. Yapılacak olan Kurban Satış Yeri’nde 3 bin hayvan bulundurulabilecek. Satış yerinde wc, duş alanı, idari bina, hayvan indirme-bindirme rampası yer alacak.

MODERN SATIŞ YERİ

Kurban Bayramı Satış Yeri’nin tamamlanması sonrasında Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde belirlenen noktalar haricinde kurban satışına izin verilmeyecek. “Ekiplerimiz bu konuda bilgilendirmelere başladı” diyen Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü ali Özbayraklı “Amacımız, temiz, huzurlu, planlı bir süreç hazırlayarak hem hemşehrilerimizin hemde satış ve kesim yapan esnaflarımızın bereketli, düzenli ve sağlıklı bir Kurban Bayramı geçirmesini sağlamaktır” ifadelerini kullandı.    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir