Paylaş

Başkan Büyükakın, “İzmit Körfezi’nin korunmasına yönelik çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Bu kapsamda gelen ihbarları hızlı bir şekilde değerlendiriyoruz” açıklamasını yaptı.

Başkan Büyükakın, “İzmit Körfezi’ni kirletenlere fırsat vermiyoruz”

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, AK Parti Kartepe İlçe Kongresi için Kocaeli’ye gelen AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile birlikte SEKA Park’ta güzel bir hafta sonunu geçiren vatandaşlarla bir araya geldi. İzmit Körfezi’nde görev yapan deniz denetim ve kontrol uçağı hakkında 61. Hükümette Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak görev de yapan Hayati Yazıcı’ya bilgi veren Başkan Büyükakın, “Deniz Uçağımız ile Marmara Denizinin tamamını kapsayacak şekilde gerek karada ki gerekse denizde ki oluşabilecek kirlilikleri tespit edebileceğiz” dedi.

“ÇALIŞMALARIMIZI BÜYÜK BİR TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜYORUZ”

Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi İzmit Körfezi’ni kirleten Cook İslandd bandıralı kuru yük gemisine 1 milyon 772 bin TL para cezası kestiğini de Deniz Uçağını inceleme sırasında dile getiren Başkan Büyükakın, “İzmit Körfezi’nin korunmasına yönelik çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Bu kapsamda gelen ihbarları hızlı bir şekilde değerlendiriyoruz. Çevre Denetim ekiplerimiz ile İzmit Körfezi’ni kirletenlere fırsat vermiyoruz” açıklamasını yaptı.

“DENİZ UÇAĞIMIZ İLE HİZMET VEREBİLİYORUZ”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na bağlı denetim ekiplerinin 7 gün 24 saat gece gündüz demeden çalıştığını açıklayan Başkan Büyükakın, “Birlik Başkanı olarak görev yaptığım Marmara Belediyeler Birliği şemsiyesi altında Marmara Denizine kıyısı olan Belediyelerimizle birlikte tüm Marmara Denizini, Deniz Uçağımız ile kontrol altında tutmaya çalışacağız” diyerek AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’ya bilgi verdi. Başkan Büyükakın, Deniz Uçağı’nın Cengiz Topel Havaalanı’ndan da iniş ve kalkış yapabildiğini de dile getirdi. Birlikteliğe AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker ve Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney ile AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen’de eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir