Paylaş

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, İl yönetimi ile birlikte hemşeri derneklerini ziyaret ederek, sorunları yerinde dinledi.

Hafta sonunu da yoğun bir programla geçiren Yıldızlı adeta dur durak nedir bilmiyor. Derince Artvinliler Derneği, Marmara Bitlisliler Derneği, Kars, Ardahan, Iğdır İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Gebze Artvinliler Derneği, Dersimliler Derneği, Kocaeli Şebinkarahisar Derneğini ziyaret eden Başkan Yıldızlı ve yönetimi dernek yönetimleri tarafından ağırlandı.

“DERNEKLERİMİZİ ÖNEMSİYORUZ”

Başkan Yıldızlı konuşmasında; “Hemşeri derneklerini çok önemsiyoruz. Çünkü her hemşeri derneği kendi memleketinin kültürünü özelliklerini ve geleneklerini burada koruyup yaşatırsa, şehrimize bir kültürel canlılık ve zenginlik kazandırmış oluyor. Çünkü yurdumuzun dört bir yanı Cennet vatanımızın dört bir yanı ayrı bir güzellik içerisindedir. Ayrı değerler barındırır, ayrı gelenekler sürdürüyorlar bunları muhafaza etmemiz korumamız ve yaşatmamız gerekiyor. Gelecek nesillerimiz aktarmamız gerekiyor. Bu anlamda da hemşeri derneklerini önemsiyoruz. CHP olarak kurulduğumuz günden bu yana sivil toplum kuruluşlarımızla çok iyi bir iletişim içerisinde olduk. Bundan sonraki süreçte de bu işbirliğimiz birlikteliğimiz devam edecektir” dedi.

“DEĞERLERİMİZE DEĞER KATIYORLAR”

“Dernekler üyeleri için görüşlerini ifade edebilecekleri, katılım sağlayabilecekleri, katılımları sayesinde değişim yaratabilecekleri alanları oluşturmak yerine onları “sayısal güç” olarak değerlendiren bir anlayışta asla olmadık, olmayacağız” diyen Başkan Yıldızlı; “Memleketimiz neresi olursa olsun kalbimiz Kocaeli için çarpıyor. İnsanları kutuplaştırmadan, hangi dine, hangi ırka mensup olduğunu sorgulamadan sadece liyakat ve sevginin esas alındığı bir kent Kocaeli’nin inşası için çalışıyoruz. Geçmişten güç alarak birlikte geleceğin Kocaeli’sini inşa edeceğiz. Biz biliyoruz ki, şehrimizde faaliyetlerini sürdüren tüm hemşeri dernekleri değerlerimize değer katıyorlar. İşte bu bağlamda da, şehrimizi dünyanın en yaşanabilir kentlerinden biri haline getirmek için tüm derneklere ve STK’larla birlikte çalışacağız. Türkiye’nin kentlileşme sürecinde önemli yeri olan bir dayanışma mekanizması olan tüm derneklerimizin yanındayız ve kardeşlerimize de çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir