Paylaş

Gölcük Belediyesi, orta hasarlı olup onarım ve güçlendirilmesi yapılmayan binaların yıkımını gerçekleştirmenin yanı sıra, metruk binaları da yıkıyor. Ekipler; Hasaneyn Köyü’nde bulunan dört metruk binanın daha yıkımına gerçekleştirecek.

Gölcük Belediyesi, orta hasarlı olup onarım ve güçlendirilmesi yapılmayan binaların yıkımını gerçekleştirmenin yanı sıra, vatandaşların can güvenliğini tehdit eden, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binaları da yıkmaya devam ediyor. Bu kapsamda; Hasaneyn Köyü’nde bulunan dört metruk binanın yıkımı Gölcük Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilecek. Bugün bir binanın yıkımı yapılırken, 3 gün içerisinde diğer binalarında yıkımı tamamlanacak

“1 NİSAN’DAN BUGÜNE 41 BİNAYI YIKMIŞ OLACAĞIZ”

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı açıklamada, “Kent genelinde onarım ve güçlendirmesi yapılmayan orta hasarlı ve vatandaşların can güvenliğini tehdit eden, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binaların yıkımına devam edeceğiz. Hasaneyn Köyümüzde bulunan dört metruk binanın daha yıkımını gerçekleştiriyoruz. Bugün itibariyle bir binayı yıktık. 3 gün içinde diğer binaları da yıkacağız. Böylelikle 1 Nisan’dan bugüne kadar bu kapsamda olan 41 binayı yıkmış olacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir