Paylaş

İzmit Belediyesinin de bulunduğu Belsa Plaza bölgesinin Abdurrahman Yüksel Caddesi tarafından, acil durumlarda itfaiye, ambulans, emniyet araçlarının bölgedeki işyerlerine ulaşımını kolaylaştırmak için acil giriş noktası oluşturuldu. Giriş için Belsa Plaza önünde cep açılarak, otoparka girişlerde zorluk oluşması da engellenecek

İzmit’te Alemdar Caddesi ve Abdurrahman Yüksel Caddesi arasında yer alan ve gün içinde kentin en yoğun bölgelerinden olan Belsa Plaza bölgesine, acil durumlarda kullanılmak üzere yeni bir araç girişi açılıyor. İzmit Belediyesi Hizmet Binası ve Belsa Plaza’da bulunan işyerlerine acil müdahale araçlarının (İtfaiye, Ambulans, Emniyet, AFAD vb.) Alemdar Caddesi’nden dolaşıp vakit kaybetmemesi için direk giriş yapıp müdahalede bulunması, protokol araçlarının giriş yapması ve Belediye Meydanında yapılan etkinliklerde büyük araçların malzeme indirip bindirirken belediye önüne giriş yapması ve Abdurrahman Yüksel Caddesi’ndeki trafiği engellememesi için ilgili alanda giriş noktası oluşturuldu.

BÖLGEYE İKİNCİ GİRİŞ

Kentin en yoğun ve kalabalık bölgelerinden olan Belsa Plaza’ya, daha önce yalnızca Alemdar Caddesi tarafından araç girişi bulunuyordu. Abdurrahman Yüksel Caddesi tarafından açılan bu yeni girişle, bölgedeki can güvenliği de arttırılmış olacak. Belsa Otoparkı önünden açılan giriş için bölgeye bir de cep yapılarak, otopark girişi de rahatlatılmış olacak. Acil durumlar için hazırlanan giriş cebi, bariyerle kapatılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir