Paylaş

İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma günü nedeniyle Dilovası Belediyesi Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi.

Dilovası Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İlçe Emniyet Müdürü Timur Uzun, İlçe Jandarma Komutanı Sait Arı, Kurum Müdürleri, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

ÖĞRENCİLERDEN DUYGULU ANMA

Dilovası Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törende Tavşancıl Marshall Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen gösteriler davetliler tarafından büyük ilgi gördü. Tavşancıl Marshall Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Mehmet Akif Ersoy’a dair sunumlar yapan öğrenciler, Mehmet Akif Ersoy’un şiirleri, dava anlayışı ve İstiklal Marşı’nı yazma süreci üzerine değerlendirmelerini izleyicilerle paylaştılar.

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Daha sonra Tavşancıl Marshall Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri hazırladıkları milli mücadele günlerini anlatan tiyatro gösterileri ile seyircileri duygulandırırken, İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Alkan, Başkan Şayir ve protokol üyeleri tarafından takdim edilerek tek tek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir