Paylaş

İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri, Yarımca Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan anlamlı programla Körfez’de kutlandı

Körfez’de İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 99. Yılı kutlandı

Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Gökhan Güllüoğlu, Körfez Cumhuriyet Başsavcısı Burak Olgun, İlçe Jandarma Komutanı J.Tğm. Hüseyin Eraslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Utanğaç, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Yarımca Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Aydemir, Kaymakamlık Müdürleri, meclis üyeleri, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

İSTİKLAL ŞAİRİ MEHMET AKİF ERSOY ANILDI

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan program hazırlanan tiyatro gösterisi, şiir ve türkü dinletisi ile devam etti. İstiklal Marşı’nın kabulünü ve İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u anlatan tiyatro gösterisi, protokol üyeleri ile salonda bulunan misafirlerden tam not aldı.

ÖDÜLLER VERİLDİ


Hazırlanan gösterilerin bitmesinin ardından, Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası kompozisyon, şiir, resim yarışmalarında derece giren öğrencilere plaketleri, Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Körfez Cumhuriyet Başsavcısı Burak Olgun ve Garnizon Komutanı Yüzbaşı Gökhan Güllüoğlu tarafından takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir