Paylaş

Gölcük Belediyesi, orta hasarlı olup onarım ve güçlendirilmesi yapılmayan binaların yıkımını gerçekleştirmenin yanı sıra, metruk binaları da yıkıyor. Ekipler bu kapsamda Hisareyn’de bulunan metruk binanın yıkımını gerçekleştirdi. Böylece bugüne kadar 42 bina yıkılmış oldu. 

Gölcük Belediyesi, orta hasarlı olup onarım ve güçlendirilmesi yapılmayan binaların yıkımını gerçekleştirmenin yanı sıra, vatandaşların can güvenliğini tehdit eden, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binaları da yıkmaya devam ediyor. Bu kapsamda; Hisareyn Merkez Mahallesi, İsmetpaşa Caddesi No:178 bulunan metruk binanın yıkımı Gölcük Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gerekli güvenlik önlemleri alınarak gerçekleştirildi.

BAŞKAN SEZER: “42 BİNANIN YIKIMINI GERÇEKLEŞTİRDİK”

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı açıklamada, “Gölcük Belediyesi olarak orta hasarlı olup onarım ve güçlendirilmesi yapılmayan binaların yıkımını gerçekleştirmenin yanı sıra, vatandaşların can güvenliğini tehdit eden, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binaları da yıkmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda; Hisareyn Merkez Mahallesi, İsmetpaşa Caddesi No:178 bulunan metruk bina, Gölcük Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bugün yıkıldı. Onarım ve güçlendirmesi yapılmayan orta hasarlı ve metruk olan 42 binanın yıkımını gerçekleştirdik” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir