Paylaş

Bizler, millet olarak saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, tam tersi onların varlıklarından mutluluk duyan, hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe sahibiz. Tecrübelerinden, birikimlerinden yararlandığımız, kıymetli bir bilgi hazinesi olan değerli büyüklerimize gösterdiğimiz hürmet; hiç şüphesiz, genç nesillere örnek teşkil edecek bir davranış olarak geleceğimizin de teminatıdır. Toplum olarak geleceğe güvenle bakabilmemiz için, bugün yaşlılarımızın sorunlarına duyarlı olmalı, sorunlarının çözümü için başlatılan girişimlere destek vermeliyiz.

Büyüklerimiz; geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültür ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan, hayatımızın en kıymetli hazineleridir. Yaşlılarımızı gerekli saygı ve sevgiyi göstermeyi hiç unutmamamız için 1982 yılında Yaşlıları Koruma Derneği’nin ilan ettiği 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası’nda geçmişimizi geleceğe taşıyan, yarınlarımızı kuran, kültür ve medeniyetimizin değerli taşlarıyla süslenmiş başımızın tacı yaşlılarımıza saygılarımı sunuyorum.

18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası’nı tüm içtenliğimle kutlar, birlik ve beraberliğimizi simgeleyen en kutsal değerlerimiz yaşlılarımıza saygı ve sevgilerimizle, sağlıklı ve huzur dolu bir ömür dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir