Paylaş

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, koronavirüse karşı önlemler kapsamında Kartepeli hemşehrilerine Türkiye’nin gündeminde olan tüm resmi kaynakların ve uzmanların özellikle teşvik ettiği sosyal izolasyonun sağlaması için “Evinde Kal Kartepe” hashtagiyle seslendi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüse karşı Kartepe genelinde önlemler alınıyor. Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının etkisini azaltmak için Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, iç ve dış tüm toplumsal alanlardaki temizlik ve dezenfektasyonun yanı sıra Kartepeli hemşehrilerine çeşitli tanıtım ve duyuru araçları ile çağrı da bulunarak sosyal sorumluluğu arttırıyor.

DUYARLI OLALIM

Kamuoyunun bilgilendirilmesi noktasında sosyal medya ve diğer iletişim araçlarını etkili bir şekilde kullanan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, son olarak billboardlar aracılığı ile konunun ciddiyetinin kavranması ve tedbir almanın önemini pekiştirmek için hemşehrilerine çağrıda bulundu.

SOSYAL İZOLASYON ÖNEMLİ

Özellikle son birkaç gündür coronavirüsü Sağlık Bilim Kurulu Üyelerinin ve diğer uzmanların alınacak kişisel tedbirler noktasında sosyal izolasyonun öneminin altını çizdiğini ifade eden Başkan Kocaman “Bilindiği gibi Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilan etmesiyle birlikte dünyada ve ülkemizde alınan tedbirler kontrollü bir şekilde arttırıldı. Bu süreçte en önemli husus bilinçli hareket edebilmek, paniğe yer vermeden, Sağlık Bakanlığı ve resmi kurumların bilgilendirmelerini dikkate almaktadır. Bu bağlamda kişisel hijyen tedbirlerinden sonraki en önemli adım uzmanlarında dediği gibi corona vakaları tamamiyle kontrol altına alınıncaya kadar sosyal izolasyonu sağlayabilmek. Kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için gerekli haller dışında sosyal-kalabalık ortamlara girmemek. Biz yerel yöneticiler olarak sorumluluk alanımızda hijyen ve dezenfekte çalışmalarımızın yanı sıra, bilgi kirliliğinin önüne geçmek için sosyal farkındalık ve bilinci arttırmaya yönelik çalışmalara özenle devam edeceğiz. Bu süreçte Sağlık Bakanımız Sn.Fahrettin Koca’nın konusuna hakimiyeti, sağduyusu, insancıllığı ve örnek bir devlet adamı kimliği ile sergilediği performansı hepimiz için sürecin daha sağlıklı ve kontrollü işlemesi için son derece önemli ve yararlı olmuştur. Allah Sayın Bakanımızın, tüm yetkililerimizin yar ve yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir