Paylaş

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, sağlık çalışanlarına moral vermek, onlara teşekkürlerini iletmek için Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Başkan Sezer ayrıca sürecin başından beri ilçede alınan Korana Virüs tedbirleri ile ilgili de açıklamada bulundu.

“EĞER BU MÜCADELEYİ KAZANACAKSAK SİZLERİN SAYESİNDE”

Gölcük Devlet Hastanesi personeline çikolata ikram eden Başkan Sezer, Başhekim Yüksel Pehlevan ile birlikte doktorlarla ve sağlık personeli bir araya geldi. Cansiperane çalışan sağlık çalışanlarımıza bizzat gelerek hemşehrilerimin adına teşekkür etmek istedim diyen Başkan Sezer, bu süreçte elimizden ne geliyorsa fazlasını yapmak için mücadele vermeye, tedbirler almaya devam edeceğiz. Ben sizlere internet ortamında teşekkür etmek istemedim. Eğer biz bu mücadeleyi kazanacaksak siz sağlık personelimizin emeği çok büyük olacak. Hepinize şükranlarımı sunuyorum. Tüm taleplerinizde yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi. 

BAŞKAN SEZER SÜREÇ İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Başkan Sezer ayrıca ilk vakanın görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden bugüne Gölcük’te alınan Korana Virüs tedbirleriyle ilgili de geniş bilgi verdi ve şunları söyledi:

“19 Aralık 2019 tarihinde Çin’in Vuhan kentinde ilk Korona Virüs vakası görüldükten sonra ülkemizde de 11 Mart 2020 tarihinde ilk Korona Virüs vakasına rastlandı. O tarihten bugüne kadar cansiperane bir şekilde çalışan sağlık personellerimize destek vermek için, onlara moral verebilmek için Gölcük Devlet Hastanesi’ndeyiz. Başta Sağlık Bakanımız Dr.Fahrettin Koca olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza; doktorlarımıza, hemşirelerimize personellerimize teşekkürü bir borç biliyorum.

“İLK VAKA SONRASI DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK”

Bizde ilk vakanın görüldüğü günden bugüne kadar normalde yapmış olduğumuz rutin belediyecilik hizmetlerinin dışında Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde dezenfektasyon ve temizlik çalışmalarına başladık. İlk olarak Gölcük’teki yedi ulaşım kooperatifi ile bir araya gelerek 190 minibüsün tamamının dezenfektasyonunu gerçekleştirdik ve sürdürülebilir bir sistem kurmaya gayret ettik. Bu anlamda minibüslerin ne şekilde dezenfektasyonunun yapılacağını ilgili personellere öğreterek şu an bütün minibüslerin koordinasyonumuzla dezenfekte edilmesini sağladık.

“TÜM CAMİLERİMİZ VE OKULLARIMIZ DEZENFEKTE EDİLİYOR”

Yine aynı şekilde İlçe Müftülüğü ile bir araya gelerek ilçemizdeki tüm camilerin ne şekilde dezenfekte edileceğinin çalışmasını yaptık. Üç ayların başlamasıyla birlikte kendimize ait araç, gereç ve ekipmanla camilerimiz zaten temizliyorduk. Bu çerçevede tüm camilerimiz de dezenfekte ediyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde okulların kapalı olduğu dönemde dezenfektasyon işlemi ile ilgili olarak bilgi ve ekipman desteğini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sağladık. Okulların açılması söz konusu olduğunda öncesinde sonrasında her gün dezenfekte işlemini gerçekleştireceğiz.

“GECE YARILARINA KADAR EKİPLERİMİZ ÇALIŞIYOR”

Yine aynı şekilde bu olayın ortaya çıktığı günden bugüne ne kadar kamu kuruluşu, hemşehrilerimizin toplu olarak bulundukları yer varsa tamamında dezenfekte işlemlerini gerçekleştirdik. Temizlik işlerinde görevli arkadaşlarımız gece yarılarına kadar şu anda arkamızda görmekte olduğunuz devlet hastanemiz, kaymakamlık binamız, sağlık ocaklarımız, kütüphanelerimiz ne kadar kamu kurumu varsa tamamını dezenfekte ettiler ve ayrıca çöp konteynerlerinin etrafını da kireçle dezenfekte etmeye gayret ettiler.

“DEVLETİMİZİN YAPMIŞ OLDUĞU AÇIKLAMALARA İTİBAR EDİN”

Ben özellikle hemşehrilerime yapılması gerekenlerin tamamının belediyemiz ve ilgili kurumlar tarafından yapıldığını burada tekrar yenilemek istiyorum. Sakin olsunlar. Devletimizin yapmış olduğu açıklamalara itibar etsinler. Bunun dışında sosyal medyada ve sair yerlerde yapılan söylentilere, propagandaları dikkate almasınlar ve dinlemesinler.

“HEMŞEHRİLERİMİZİN MİRAÇ KANDİLİNİ TEBRİK EDİYORUM”

Ben bu vesileyle hemşehrilerimin mübarek Cuma Günlerini tebrik ediyorum. Yarın akşam Miraç Kandili. Hemşehrilerimin kandillerini tebrik ediyorum ve Allah’tan Recep ve Şaban ayının mübarek olmasını, hemşehrilerimize birlikte Ramazan ayına ulaştırmasını diliyorum. 

BAŞKAN SEZER TALEP VE İSTEKLKER İÇİN TELEFON NUMALARANI VERDİ

Bu arada 60 yaşının üstünde bulunan hemşehrilerimizden kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan hemşehrilerimizin biz her zaman yanlarında olduğumuzu, kendilerine bir telefon kadar yakın olduğumuzu da söylemek istiyorum. 414 10 38 numaralı telefondan hemşehrilerimiz belediyemize ulaşabilirler. Yine 0 549 735 26 84 numarayı arayıp da talep ve ihtiyaçlarını bildirebilirler. Her zaman yanlarında olduğumuzu söylemek istiyorum ve tekrar bu önemli mücadelede en önemli güvencemiz olan tüm sağlık çalışanlarımıza tekrar şahsım ve tüm hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir