Paylaş

Kartepe Belediyesi Alo Evlat Sağlık Kulübü kurulmasından bu yana gösterdiği başarılı çalışmalarına Covid-19 önlemleri kapsamında hizmet alanını genişleterek devam ediyor.

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve tüm dünyada etkili olan Covid-19 önlemleri kapsamında Kartepe Belediyesi gece-gündüz çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın talimatı ile aralıksız süren dezenfekten çalışmaları devam ederken, 65 yaş üstü Kartepe’de yaşayan vatandaşlara özel ilgi gösteriliyor.

BİZE ULAŞIN; 371 11 71

Alo Evlat Sağlık Kulübü kurulmasında bu yana itinayla gerçekleştirdiği yardım çalışmalarına dünya genelinde etkili olan koronavürüse karşı başlatılan önlem çalışmaları kapsamında etki alanını arttırdı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile 65 yaş üstü vatandaşların evlerinden çıkmalarının yasaklanması sonrasında Alo Evlat Sağlık Kulübü ekipleri 0 262 371 11 71 nolu telefondan bütün ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

BÜTÜN İHTİYAÇLAR KARŞILANIYOR

7/24 hizmet veren Alo Evlat Sağlık Kulübü, Covid-19 önlemleri kapsamında evlerinde kalan 65 yaş üstü vatandaşların ilaç alımları, alış-verişleri, genel sağlık kontrolleri, fatura ödemeleri gibi birçok ihtiyacı karşılanıyor. Covid-19 önlemlerini de 65 yaş üstü vatandaşlara anlatan Alo Evlat ekibi evlerin dezenfekte edilmesi için ekiplerin yönlendirilmesine yardımcı oluyorlar. Koronavirüs kapsamında toplam 1500, 65 yaş üstü çağrı ve yardım talebi alındı.  

MESAFELER SEVGİMİZE ENGEL DEĞİL

Kartepe’de ikamet eden 65 yaş üstü vatandaşlara 7/24 hizmet verdiklerini belirten Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Büyüklerimiz, çınarlarımız, bizlere emanet. Onların sağlığı, güvenliği için canla başla çalışan bir ekibimiz var. İnşallah daha güzel günlerde ellerini öpeceğiz, kucaklaşıp, sarılacağız. Ama tehlike geçinceye kadar onlardan uzak durarak ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Gönüllerimiz hep bir, mesafeler sevgimize engel olmaz” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir