Paylaş

Gölcük Belediyesi, ilçenin dört bir tarafında halkın yoğun olarak kullandığı alanları, sokak ve caddeleri dezenfektanlı su ile yıkayarak Korona Virüs’a karşı önlem almaya devam ediyor. Bu kapsamında kentin en büyük meydanı Anıtpark’ta baştan aşağıya yıkanarak, ekipler tarafından dezenfekte edildi.

Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkarak tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs salgınına karşı Gölcük Belediyesi, ilçede tedbirleri üst seviyeye çıkardı.

İLK GÜNDEN BU YANA YOĞUN ÇALIŞMA

Ülkemizde ilk vakanın çıktığı günden bu yana Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in talimatıyla harekete geçen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, koordineli bir şekilde çalışarak Gölcük’ün her bir mahallesinde, caddesinde ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda, sokak ve caddelerde dezenfekte işlemlerini tüm hızıyla gerçekleştiriyor.

DEZENFEKTANLI TAZYİKLİ SU İLE CADDELER YIKANIYOR

Korona Virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında ilçenin meydanları, sokak ve caddeleri belediye ekiplerince düzenli olarak dezenfektanlı tazyikli su ile yıkanıyor. Ayrıca çöp konteynerleri de yıkanıp, çevresi ve içi dezenfekte ediliyor. Bunun yanında tüm kamu ve kuruşları, sağlık ocakları, duraklar, ATM’ler, camiler başta olmak üzere ortak yaşam alanları da dezenfekte ediliyor.

“MESAİ ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDERİM”

Başkan Sezer yaptığı açıklamada, “Gölcük Belediyesi olarak Korona Virüs’e karşı topyekûn mücadele kapsamında; Temizlik İşleri Müdürlüğü’müze bağlı ekiplerimiz, ilçemizin tüm cadde, sokak ve meydanlarının temizliğini, dezenfektanlı su ile yıkayarak sağlıyor. Sağlığımız ve geleceğimiz için durmaksızın çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnsan üstü bir çalışma temposu ile performans gösteren mesai arkadaşlarıma da can-ı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir