Paylaş

Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy gündeme dair yazılı basın açıklamasında bulundu.

Gürsoy yapmış olduğu açıklamada

‘Planlanan normalleşme süreci kapsamında birçok işletme faaliyetlerine bugün itibariyle başlıyor. İzmitli esnafımız ekmek teknesini açtığı ilk günkü heyecanı bugünde yaşıyor. Şimdiden tüm esnafımıza hayırlı ve bol kazançlar diliyorum.

Ancak esnafımızın heyecanı, yaşanılacak süreçte kursağında kesinlikle kalmamalıdır. Yetkililer karamsarlığın pençesine esnafımızı bırakmamalıdır.

Yaklaşık üç ay kapalı kalmanın yükü omuzlarındayken, yeni yeni yükler ticaret hayatlarında esnafımızın sırtına yüklenilmemeli; daha öncesinde oluşturulan destek paketlerinde olduğu gibi, bir borçtan kurtarıp devlet eliyle yeni borçlanmaya terk edilmemelidir. Çıkmaza giren ekonominin yükünü evine ekmek götürme derdinde olan esnafımıza yüklememelidir.’ Dedi

DEVASA ŞİRKETLERİN BORÇLARINI BİR KALEMLE SİLİYORSUNUZ

Gürsoy açıklamasının devamında çözüm önerilerini de dile getirdi.

‘İktidarın, daha önceki uygulamalarında olduğu gibi devasa şirketlerin borçlarını silme kararlılığını şuan esnafımıza da tereddütsüz bir şekilde uygulamalıdır.

Normalleşme sürecinde esnafımızın da ticari hayatının normalleşmesi adına en temel olarak, Elektrik, Su faturalarında ki vergiler en az altı ay olmak üzere alınmamalıdır. 2020 yılı için oluşan ilk altı ay için tahakkuk edecek stopaj ödemeleri tahsil edilmemelidir. Esnafımızın elini güçlendirecek her türlü destek idarecilerin gündeminde olmalıdır.

Ülkemizin temel direği olan esnaflarımız bugüne kadar kendi üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmiştir. Şimdi sorumluluk üstlenme sırası yöneticilerdedir.

İzmit’li vatandaşlarımızda AVM’lerden ziyade ilk etapta küçük esnafımızı tercih etmeleri iyi bir dayanışma örneği olacaktır.

Tekrardan tüm esnafımıza hayırlı bereketli kazançlar diliyorum.’ diye ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir