Paylaş

Kartepe Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile ilçe genelinde vektör mücadelesi hız kesmeden devam ediyor. Kartepe genelinde vektör oluşturulabilecek yerler ekipler tarafından titizlikle ilaçlanıyor.

Kartepe Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Veteriner Şube Müdürlüğü’ne bağlı “vektör mücadelesi hizmeti” veren ekipler Kartepe’de insan sağlığını tehdit eden vektör özelliği taşıyan (sivrisinek, karasinek ve kemirgen) gibi canlılara yönelik program dahilinde alt yapı ve açık alanlarda ilaçlama çalışmaları devam ediyor.

TİTİZLİKLE İLAÇLANIYOR

Covid-19 salgını sonrasında normalleşme sürecinde ilçe genelinde Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman öncülüğünde devam ediyor. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte sosyal ve açık alanları daha fazla kullanmaya başlayan vatandaşlardan gelen istek ve talepler doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi ekipleri ilçe genelinde ilaçlama çalışmalarına başladı. Özellikle vektör özelliği taşıyan canlıların yuvalanacağı yerler belediye ekipleri tarafından titizlikle ilaçlanıyor.

VEKTÖRLE MÜCADELE EDİYORUZ

Kartepe Belediyesi hizmet binası önünde belediye ekipleriyle bir araya gelen Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Sineksiz bir yaz için Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte son yılların en kapsamlı ilaçlama protokollerini yürüterek vektörle mücadele ediyoruz. Sahada ilaçlama çalışmalarını devam ettiren ekiplerimiz ile bugün bir araya gelerek çalışmalar hakkında uzman arkadaşlarımızdan bilgi aldık. Bu vesile ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç.Dr.Tahir Büyükakın ve ekibine teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir