Paylaş

İzmit Belediyesinin, Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Kocaeli İl Temsilciliği, TSF İzmit Temsilciliği ve İzmit Kent Konseyi iş birliğinde bu sene ilk kez düzenlediği Online Satranç Turnuvası’nın kazananları belli oldu


‘’Evde satranç var’’ kampanyası ile gündeme gelen İzmit Belediyesi, TSF İl Temsilciliği, TSF İlçe Temsilciliği ve İzmit Kent Konseyi organizasyonu ile Türkiye’nin dört bir yanından satrançseverler buluştu. 20 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşen Online Satranç Turnuvasında, yarışmacılar yaş gruplarına göre dört ayrı kategoride karşılaştı. 8 yaş ve altında Emir Aras Zor, 10 yaş ve altında Tuğrul Türel, 14 yaş ve altında Burak Kaplancan, açık kategoride Ege Alpin birinci oldu.


HER YAŞTAN KATILIM GERÇEKLEŞTİ


Yarışmacılar, küçüklerde; 8 yaş ve altı (2013 – 2012 doğumlu sporcular), 10 yaş ve altı (2011 – 2010 doğumlu sporcular), 14 yaş ve altı (2009 – 2006 yılları ve arasında doğan sporcular) ve açık kategori olmak üzere dört farklı kategoride yarıştı. Sporcular, satranç turnuvalarında en adil olarak görülen İsviçre Sistemi’ni kullandı. Gelenekselleşmesi hedeflenen ilk online satranç turnuvasına İzmit ev sahipliği yaptı. Her kategoride ilk üç dereceyi elde eden sporculara, madalya ve saatli satranç seti hediye edildi.


TEMSİLİ MAÇLA BAŞLADI


Online Satranç Turnuvası, Belsa Plaza B Blok’ta gerçekleştirilen temsili maç ile başladı. Temsili maç öncesi İzmit Online Satranç Turnuvası Başhakemi Gökhan Ulutaş; ‘‘ İzmit Belediyesi’nin desteği ile ilk turnuvamızı gerçekleştirdik. Pandemi süreci ile ilk turnuvamızı online olarak gerçekleştirdik ancak bundan sonraki süreçte turnuvalarımızı geleneksel hale getirip birebir uygulamayı istiyoruz.’’ diyerek İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkürlerini iletti.


FATMA KAPLAN HÜRRİYET’TEN DESTEK


İzmit Online Satranç Turnuvası Başhakemi Gökhan Ulutaş’ın ardından İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol; ‘‘20 Temmuz Dünya Satranç Günü sebebiyle İzmit Belediyesi, TSF Kocaeli İl Temsilciliği ve İzmit Kent Konseyi olarak Online Satranç Turnuvası düzenlemeyi planladık. Kocaeli İl Temsilciliği ve İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in desteği ile 4 ayrı kategoride gençlerin yarıştığı satranç  şampiyonası gerçekleştirildi. Bu anlamda hem satranç camiasına hem İzmit Belediye Başkanıma hem de hakem ve temsilcilerimize çok teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN KATILIM

 Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılım ile İzmit Belediyesi Online Satranç Turnuvası’nın kazanan isimleri şu şekilde;
8 Yaş ve Altı Kategorisinde dereceye girenler;  Birinci: Emir Aras Zor (Çanakkale/Merkez)İkinci: Murat Kutay Yardak (Çorum/Sungurlu)Üçüncü: Keremcan Koca (Eskişehir/Sivrihisar)Üçüncü: Rohat Miran Tokan (Mardin/Kızıltepe)


10 Yaş ve Altı Kategorisinde dereceye girenler;Birinci: Tuğrul Türel (İstanbul/Kartal) İkinci: Ela Mullakütükçü (Hatay/Antakya)Üçüncü: Sedat Deniz Büyük (Sakarya/Serdivan)


14 Yaş ve Altı Kategorisinde dereceye girenler;Birinci: Burak Kaplancan (İzmir/Menemen)İkinci: Serdar Murat Yıldız (Ankara/Yenimahalle)Üçüncü: Alper Tezcan (İzmir/Konak)Dördüncü: Arda Uymaz (Isparta/Merkez)
Açık Kategoride dereceye girenler;Birinci: Ege Alpin (İstanbul/Sancaktepe)İkinci: Süleyman Uymaz (Isparta/Merkez)Üçüncü: Ahmet Efekan Alaz (İzmir/Menemen)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir