Paylaş

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın talimatıyla hayata geçen “Yazlık Sinema Günleri” bu hafta sonu Türk sinemasının usta isimlerinin yer aldığı “Süt Kardeşler” filmi ile devam ediyor.  

Açık havada sinema izleme keyfini nostaljik olmaktan çıkaran Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın talimatıyla hayata geçen “Yazlık Sinema Günleri” bu hafta sonu “Süt Kardeşler” filmi ile devam ediyor. 08 Ağustos 2020 Cumartesi günü saat 21.00’de Ertuğrul Gazi Mahallesi / Kanal Park’da yapılacak olan gösterime Kartepelilerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

KÜLT FİLM

Yeşilçam’ın kült yapımlarından biri olup hala ilgiyle takip ettiği bir yapım olan Süt Kardeşler filmi Kartepelilerle buluşuyor. Bir Arzu Film klasiği olan Türk sinemasının unutulmaz filmleri arasında yer alan Ertem Eğilmez’in yönetmenliğini yaptığı ve Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın Gülyabani kitabından uyarlanan 1976 yapımı Süt Kardeşler filminin oyuncu kadrosunda Kemal Sunal, Şener Şen, Halit Akçatepe, Adile Naşit, Hale Soygazi, Ayşen Gruda, Ergin Orbey, Jale Altuğ, Yasemin Esmergül gibi pek çok isim yer alıyor.

SÜT KARDEŞLER KONUSU

Süt Kardeşler filminin konusu; Yıllardır kimsenin sahip olamadığı konağın sahibi Melek hanım, sütoğlu Şaban sanıp da Şaban’ın arkadaşı Ramazan’ı eve alır. Fakat sinirli abisi Hüsamettin’e Ramazan’ı damadı Bayram olarak tanıtır. Konağa gerçek Şaban ve gerçek Bayram’ın gelmesiyle işler karışır. Bayram’ın kardeşi Bihter’e aşık olan Şaban onun peşinde dolanır. Bayram’ın babasının eve Gulyabani adında bir canavar sokmasıyla işler iyice karışır. Olayı çözen Şaban, damat Bayram, ve emir eri olan Ramazan madalya alır.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir