Paylaş

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, başkanlığında gerçekleşen Ağustos ayı meclis toplantısında sekiz gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Kartepe Belediyesi Ağustos Ayı olağan meclis toplantısında Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman başkanlığında meclis salonunda gerçekleştirildi. Meclis toplantısında sekiz gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Kurban Bayramı’nı yeniden tebrik ederek konuşmasına başlayan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “İstediğimiz gibi bir Kurban Bayramı geçirmedik. Covid-19 tedbirleri göz önünde bulundurularak bayramlaşmalar gerçekleştirildi” dedi.

TEDBİRLER TİTİZLİKLE UYGULANIYOR

Covid-19 tedbirleri için gerekenlerin yapıldığını belirten Belediye Başkanı Kocaman “Ancak son zamanlarda süreç iyi gitmiyor. Devletimiz ve yerel yönetimler olarak alınan kararlar titizlikle uygulanmaktadır. Herkesin bu durum karşısında hassas olması çok önemlidir. Kamu yöneticilerinin hemşehrilerimizin uyarılmasında üstlerine görev düşmektedir. Vaka sayıları artmaktadır. Tedbirlerimiz arttırmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR

CHP gurubu tarafından meclise sunulan soru önergelerine cevap veren Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Atakent Mahallesi’nde belediye ait ağaçlık alan etrafında yürüyüş ve bisiklet yolu yapılması noktasında inceleme yapılmasını istedi.  Acısu Mahallesi ışıklarında yaşanan trafik sorunu hakkında Belediye Başkanı Kocaman “Burası bizim yetkimizde olan bir durum değildir. Karayolları ile gereken görüşmeler yapıldı. Hassasiyetle takip edilmektedir” ifadelerini kullandı.

DOĞALGAZIN GELMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Avluburun Mahallesi’ne doğalgaz gelmesi yönünde çalışmaların devam ettiğini belirten Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, “Biz yaptığımız görüşmelerde yol tahribat ücreti almayacağımızı, hafriyat işlemine belediye olarak destek vereceğimizi taahhüt ettik. Şuanda doğalgaz firmasında yeniden bir yapılanma süreci içerisindedir. Belediye olarak buraya doğalgaz gelmesi için taşın altına elimizi koymaya hazırız” dedi.   

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Meclis gündeminde yer alan Arslanbey Mahallesi, uygulama imar planı ve plan hükmü değişikliği oy çokluğu ile kabul edilirken, 10 nolu planlama bölgesi uygulama imar planı, Ataevler Mahallesi uygulama imar planı değişikliğine yapılan itiraz maddeleri oy birliği ile kabul edildi.

MUHTARLARIN İSİMLERİ YAŞATILIYOR

Kartepe Belediyesi meclis gündeminde yer alan Fatih Sultan Mehmet Mahallesi uygulama imar planı değişikliği, 7 nolu planlama bölgesi uygulama imar planı ve plan onama sınırı değişikliği itirazları, Balaban Mahallesi’nde bulunan Değirmenkapı Parkı’nın isminin Balaban Mahallesi Muhtar Hasan Erkan Parkı ve Şirinsulhiye Mahallesi’nde bulunan Okul Parkı’nın isminin Şirinsulhiye Mahallesi Muhtar Ceyhun Gülser Parkı olarak değiştirilmesi maddeleri oy birliği ile kabul edildi.

OY BİRLİĞİ İLE HAVALE EDİLDİ

Kartepe Belediyesi Ağustos Ayı meclis gündemine gelen Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Köseköy Mahallesi Terzi Gölü Caddesi üzerinde Yarı Olimpik Yüzme Havuzuna Şehit Mehmet Demirel, Uzuntarla Mahallesi Firuze Caddesi üzerinde bulunan spor kompleksine Şehit Fatih Karagöz adının verilmesi yazısı Çeşitli İşler Komisyonu’na, Kuzey Marmara Otoyolu ve Hızlı Tren Projesi uygulama imar planı itirazları maddesi İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. 

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir