Paylaş

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, geçtiğimiz günlerde TEM otoyolunda seyir halindeyken yolda fark ettiği kaplumbağayı ezilmekten kurtararak Türkiye’nin gündemine düşen Dilovalı Ahmet Cem Çelik’i ağırladı. 

Dilovası’nda ikamet eden Ahmet Cem Çelik (31), geçtiğimiz günlerde TEM Otoyolu’nda seyir halindeyken TEM Otoyolu üzeri Şile bağlantı noktasına geldiği sırada yol üzerinde bir kaplumbağanın olduğunu fark etti. Kullandığı otomobili emniyet şeridine park eden Çelik, daha sonra sürücülere el işareti yaparak yavaşlamalarını istedi. Uygun bir anda yola çıkan Çelik, yol üzerinde bulunan kaplumbağayı ezilmekten kurtararak Tavşancıl’da doğaya saldı. 

Ahmet Cem Çelik, bu hareketi ile ulusal basının gündemine gelirken büyük takdir topladı. 

BAŞKAN ŞAYİR’DEN PLAKET 

Hayvanveser Ahmet Cem Çelik’in bu duyarlı davranışını takdir eden Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Ahmet Cem Çelik’i makamında ağırladı. Başkan Şayir, doğa dostu hayvansever Çelik’e bu örnek gösterilecek duyarlı davranışından dolayı teşekkür Plaketi takdim etti. 

DUYARLI OLMALIYIZ 

Çelik ise bu davranışının insani bir görev olduğunu belirterek, hayvan hakları konusunda duyarlı olmak gerektiğini vurgulayıp Başkan Şayir’e vermiş olduğu Plaketten dolayı teşekkür etti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir