Paylaş

Gölcük Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan, Gölcük için şehir içi ve dışından bir çekim merkezi halini alan, Eriklitepe Tabiat Parkı’nda vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle bir dizi yenilik yapılması planlanıyordu. Bununla ilgili Ankara’da temaslarda bulunan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcı Sayın Hasan Kanca ile ‘Gelişme Planı Revizyon Talebini’ni görüştü.

TALEPLERİN TAMAMI UYGUN BULUNDU

Görüşme sonrasında bir açıklama yapan Başkan Sezer: “Eriklitepe Tabiat Parkı’nın içinden geçen ve İznik’e ulaşımı sağlayan yolun park alanı dışına alınması dahil taleplerimiz Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından uygun bulundu. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

NELER YAPILACAK?

Kır evlerine ilave, kır lokantası, kır kahvesi ve ilave tuvalet yapılacak. Ayrıca park içinden geçen yolu kamyonların sıkça kullanması nedeniyle parka sınır alternatif bir yol yapılacak. Manzara seyir terası, yöresel ürün satış noktaları, giriş güvenlik noktası uygun yerlere taşınacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir