Paylaş

Özel Kale Okulları, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’da bulunan 24 kampüsünde aldığı koronavirüs önlemleriyle işi sıkı tutuyor. Yönetim Kurulu Başkanı Bahir Azak, öğrencilerin, öğretmenlerin, velilerin ve okul personelinin sağlığının tüm konulardan daha öncelikli olduğunu belirterek, kampüslerinde günde tam 6 kez dezenfekte yapıldığını da ifade etti.  
Özel Kale Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Bahir Azak yaptığı açıklamada ”Hepimiz normalden çok farklı olarak kendi yaşamlarımız ile ilgili karar verici değil, alınan kararlara göre yaşamlarımızı düzenlediğimiz bir dönemi deneyimliyoruz. Sağlık Bakanlığının “Covid-19 Salgın yönetimi ve çalışma rehberi” ile Milli Eğitim Bakanlığının “Eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme” kılavuzları ve genelgelerine uygun olarak hazırlıklarımızı tamamladık. Bütün okullarımızda anaokulları, 8. ve 12. sınıflarda yüzyüze eğitime başladık. Okulumuz Sağlık Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığının ilgili yönetmelikleri ve ayrıca kendi özel aldığı diğer tedbirleri ile üst düzeyde sağlık yönetimi ile öğrencilerimizi karşıladı. İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’da bulunan 24 kampüsümüzde temizliğimiz, Sağlık Bakanlığının yayınladığı kurallar çerçevesinde temizlik personellerimiz tarafından uygulanıyor. Öğrencilerimiz ve velilerimiz için maddi hiçbirşeyden kaçmıyoruz. Burada önemli olan tek şey öğrencilerimizin sağlığıdır. Okul girişlerinde öğrencilerimizin temassız ateş ölçer ile ateşi ölçülüyor. Velileri tarafından okula getirilen öğrencilerimizin ateş ölçümü okul giriş kapısında yapılacak olup, ateşi 37,5 derece ve üzerinde çıkan öğrencimiz okula giremeyecek. Aynı şekilde servis ile gelen öğrencilerimizin ateşleri servise binmeden ölçülecek ve kayıt altına alınacak. Okula giriş/çıkış saatlerinde öğrenciler veliler tarafından okul dışında teslim alınıp bırakılacak.

Her kampüsümüzde COVİD-19’dan sorumlu bir okul yöneticimiz görevlendirildi. Salgınla mücadele eylem planı hazırlanmış ve komisyonumuz oluşturuldu. Eğitim faaliyetleri başlamadan önce okul binasının genel temizliği su ve deterjanla yapılıyor. Sık dokunulan kapı kolları, merdiven korkulukları, elektrik düğmeleri gibi yüzeylerin temizliği dezenfeksiyonu sık sık yapılıyor. Tuvalet/lavabo girişlerinde el antiseptiği cihazları yerleştirildi. Kampüslerimizde her gün genel temizlik yapılacak olup, sınıf ve odalar pencereler açılarak düzenli havalandırılıyor. Sınıflarda oturma düzeni çapraz oturma ortamı ile oluşturuldu. Öğrencilerimiz her zaman aynı sırayı kullanacak. Özel Kale Okulları ailesi olarak bu dönemi yine el ele, birlikte geçireceğimize gönülden inanıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir