Paylaş

Göreve geldiği ilk günden bu yana halkla iç içe olan ve kente halkla birlikte yönetim modelini getiren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, incelemelerde bulunduğu Sekbanlı Mahallesi’nde vatandaşın büyük ilgisiyle karşılaştı


Halkla birlikte yönetim modeliyle, çalışmalarda halkın fikrini alarak hareket eden İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Sekbanlı Mahallesi sakinlerini ziyaret ederek, mahallede incelemelerde bulundu. İzmit’in mahalle ve köylerine aralıksız olarak ziyaretlerine devam eden Başkan Hürriyet, belediye başkan yardımcıları ve ilgili birim müdürleriyle birlikte Sekbanlı halkıyla bir araya geldi. Başkan Hürriyet’e, Sekbanlı Mahalle Muhtarı Hakkı Öztaş ve CHP İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Tuncay Çakır eşlik etti. 


KADINLARIN, ÇOCUKLARIN YARARLANABİLECEĞİ BİR YAPI


Sekbanlı Mahallesi’nde incelemelerde bulunan Başkan Hürriyet önceki dönemde mahalle konağı yapımı için ihaleye çıkarılan fakat çalışmaları yarım kalan alanla ilgili olarak bölge halkına faydalı bir çalışma yürüteceklerini belirtti. Başkan Hürriyet “Kent genelinde bulunan mahalle konaklarının büyük bir bölümünün kapıları kilitli. Boş bir vaziyette çürümeye terkedilmiş. Sadece beton bir yapı dikmek kolay önemli olan oranın içini yararlı bir şekilde doldurmak. Biz burada iki odası bulunan sadece muhtarlığın kullanabileceği bir alan değil, bölge halkının her kesiminin yararlanabileceği bir alan oluşturacağız. Kadınların, çocukların eğitimler alabileceği güzel bir yapı oluşturacağız” ifadelerinde bulundu.


SEKBANLI GÜZELLEŞECEK  


Başkan Hürriyet, Sekbanlı Mahalle Muhtarı Öztaş’ın ve köy halkının taleplerini dikkatlice dinleyerek ilgili birim müdürlerine not aldırdı. Başkan Hürriyet yapılan incelemelerde köy camii çevresinde cemaatin ibadetlerini kolaylaştıracak çevre düzenlemeleri, yollarda ve boş alanlarda yapılacak çevre düzenlemeleriyle ilgili yapılacak çalışmalar konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Yapılan incelemelerin ardından köy kadınları Başkan Hürriyet’e meşhur mancarlı pide ikram etti.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir