Paylaş

Erol Mütercimler’in katıldığı bir televizyon programında imam hatip camiasıyla ilgili haddini aşan sözleri, ithamları hakkında harekete geçen ÖNDER, hukuki süreç başlatıyor.

ÖNDER’den yapılan açıklamada;

“Kimsenin Türkiye’nin güzide okulları ve mezunlarını kötülemesine ve iftira etmesine izin vermeyeceğiz” düşüncesiyle yola çıkan dernek, avukatları aracılığıyla Erol Mütercimlerin sözlerini yargıya taşıyor. Mütercimlerin iftira ve ithamları hakkında yapılacak suç duyurusundan sonra tüm Türkiye’de eş zamanlı basın açıklaması da yapılacak.

ÖNDER Genel Başkanı Kamber Çal, Erol Mütercimlerin tahkir edici ifadelerinin asla kabul edilemeyeceğini ve bu söylemin tüm imam hatiplileri itham altında bıraktığını belirterek imam hatip camiasını bu konuya tepki göstermeye davet etti.

Çal, “ÖNDER İmam Hatipliler Derneği olarak hemen hızlı şekilde avukatlarımıza talimatı verdik. Bu konuyla ilgili hukuki süreci hızlı şekilde başlattık. 81 ilde Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Aynı şekilde tüm illerimizdeki imam hatipliler derneklerini aynı davayı açması için teşvik ediyoruz” dedi.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir