Paylaş

Gölcük’te, Örcün Sultan Baba Türbesi’nin alt kısmında bulunan ve şu anda harabe bir halde kapalı olan Tarihi Hamamın restorasyonu için ihale tarihi belli oldu.

Örcün Sultan Baba Türbesi’ndeki Tarihi Hamamın Restorasyonu Projesi’nin onaylanmasından sonra, Kocaeli Valiliği ve Gölcük Belediyesi iş birliğiyle yapılacak rekonstrüksiyon uygulama işinin ihalesi, 29.09.2020 Salı günü, saat 14.30’da yapılacak. Akabinde de Örcün Sultan Baba Türbesi’ndeki Tarihi Hamamın restorasyonu çalışmalarına başlanacak. İlçe turizmine katkı sağlayacak restorasyon projemiz hayırlı olsun.

İLÇEMİZ TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Kocaeli Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafından, Örcün Sultan Baba Türbesi’ndeki Tarihi Hamamın Restorasyonu Projemizin onaylanmasından sonra, restorasyonun ortak proje kapsamında Kocaeli Valiliği ve Gölcük Belediyesi iş birliğiyle gerçekleştirilmesi için ihale tarihi 29.09.2020 Salı günü, saat 14.30 olarak belirlendi. İhalenin tamamlanması akabinde de Örcün Sultan Baba Türbesi’ndeki Tarihi Hamamın restorasyonu çalışmalarına başlayacağız. İlçemiz turizmine katkı sağlayacak restorasyon projemiz hayırlı olsun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir