Paylaş

CHP Kocaeli Milletvekili ve Parti Meclisi Tahsin Tarhan, 12 Eylül 2020 Cumartesi günü AKP Gölcük İlçe Kongresinde Atatürk CHP’sine ve CHP’ye oy veren 11 milyon aşkı vatandaşa hakaret eden AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’ya tepki gösterdi. Tarhan şunları söyledi:

“Ahmet Hamdi Çamlı, sen kimsin ki CHP’ye hakaret ediyorsun? Sana bu milletin vekil maaşı olarak ödediği para haram zıkkım olsun. Olacak iş mi bu? Sahibin sesi, bir sözde milletvekili çıkıyor, kendi vekili olduğu İstanbul ilinde bile seçim kazanmış bu ülkenin ana muhalefet partisine terörist diyor. Çamlı gibiler siyasetin kalitesini düşürüyor. AKP’nin trolüsün sen Ahmet Hamdi Çamlı. Senin yerin tarihin çöplüğü”.

Kendi Tarihlerine Baksınlar

Konuşmasında CHP’yi hedef alan, adını kullanmaktan aciz, yeliz lakaplı Çamlı’nın zehir dolu sözleriyle halkı kutuplaştırarak nefret diline katkı sunduğuna dikkat çeken Tarhan sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu nasıl bir hadsizlik? FETÖ ile iş tutan sizsiniz. Devletin tüm kurumlarını FETÖ’ye teslim eden sizsiniz. PKK ile pazarlık masasına oturan sizsiniz. Yerel seçimi kazanmak için terörist Öcalan’dan mektup getiren, bölücü başının kardeşini devletin televizyonuna çıkaran da sizsiniz. CHP’ye terörist diyen Çamlı önce kendine ve siyaset yaptığı çevreye baksın. Ayrıca CHP hangi dış güçle birlikte hareket ediyor? ABD’nin, Rusya’nın her dediğini yapan, Trump’un talimatıyla rahim Bronson’u bırakan, Rusya’dan kullanmadığı S-400’leri alan, ülkenin dış politikasını rezil hale getirenler de sizsiniz. Yaptığın hakareti aynen sana iade ediyorum Trol Çamlı”.

Partisi Bile Ciddiye Almıyor

“Saçmalamak bu adamın amentüsü olmuş. Ortada tarihi gerçekler varken bunu çarpıtmak, halka yalan söylemek ayıptır, günahtır. CHP kurucu iradenin partisidir. O irade olmasaydı büyük ihtimalle bugün bu coğrafyaya vatan diyemeyecektik. Trol siyaseti yapan bu vekil sadece “fake” hesabında saçmalamıyor. Yalanı, çamur ve iftirayı meslek olarak benimsemiş. Ona tavsiyemiz oturup bağımsız, egemen ve saygın bir memleketin vatandaşı olmamızı sağlayanlara dua etmesidir.  Ciddiye alınacak bir kişi değil Hamdi Çamlı, zaten partisi bile ciddiye almıyor”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir