Paylaş

Her yıl büyük bir gururla gazilerimize duyduğumuz minnet ve saygımızı bir kez daha vurguladığımız 19 Eylül 1921 tarihi; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kararı ile Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’e “Gazi” ünvanının ve “Mareşal” rütbesinin verildiği, ülkemizin bütünlüğünü koruma konusundaki mücadelelerin bir kez daha hatırlandığı bir kahramanlık günüdür.

Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde millet olarak varlığımızı güçlü bir şekilde devam ettiriyor, onlardan aldığımız cesaret, kuvvet ve güzel enerjiyle vatanımızı birlik ve bütünlük içerisinde korumayı sürdürüyoruz. Tarih boyunca bağımsız yaşamış milletimiz vatan topraklarına binlerce şehit vererek sahip çıkmış, sağ kalan kahramanlarımız ise bu onurlu mücadelede gazilik unvanına erişerek, bizlere o günleri varlıkları ve anılarıyla hatırlatmaktadırlar.

Şehitlik mertebesine ve Gazilik unvanına ulaşmış olan tüm kahramanlarımıza karşı bizlerin yapacağı en anlamlı teşekkür, onların emaneti güzel ülkemize, milletimize, bayrağımıza, demokrasimize sahip çıkmaktır.

19 Eylül Gaziler Günü’nde vatanımızın bağımsızlığı için canları pahasına cepheden cepheye koşan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bu uğurda şehit olmayı göze alan gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, hayatta olan tüm gazilerimize uzun ömürler diliyorum…

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.