Paylaş

 

Kartepe Belediye Başkanı Av.M. Mustafa Kocaman, geleceğin Türkiye’sine uzanan yerli ve milli teknoloji sürecinde, 2023’te yollara çıkacak olan ilk yerli otomobil TOGG ve elektrikle çalışan diğer araçlar için Kartepe’de iki noktada elektrikli araç şarj ünitesini hizmete sundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilecek yerli otomobil, dünya lansmanı sonrasında  Türkiye ve dünyada büyük beğeni toplamıştı. TOGG’a gösterilen ilgi yoğunluğu karşısında ilk adımı atan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman Kocaeli’deki ilk  TOGG ve elektrikli araç şarj istasyonlarını hizmete sundu.

İKİ ŞARJ ÜNİTESİ HAZIR

Belediye Başkanı Kocaman’ın talimatıyla Kartepe Kent Meydanı’nda ki Kartepe Belediyesi hizmet binası önünde ve Kartepe Belediyesi Antik Köfte Sosyal Tesisleri’nde elektrikli araç şarj istasyonu kuruldu. Tüm hibrit ve full elektrikli araçlara uygun olan istasyonlarda 22 kw enerji ile araçlar 2 saat içerisinde şarj olabiliyor. Bu özelliklere sahip araçlar kartlı sistem ile  dolum yapabilecekler.

60 YILLIK HAYAL GERÇEK OLUYOR

Geleceğin Türkiye’sine bir adım attıklarını belirten Başkan Kocaman ““Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ülkemizin 60 yıllık hayali gerçek oluyor. Ülkemizin yerli ve milli otomobili dünya genelinde ses getirdi. TOGG otomobilinin 2023’de yollarda olması planlanıyor. Şu an hali hazırda trafikte bu özelliklere sahip olan 23.000 civarında araç var. Biz de Kartepe Belediyesi olarak çağa ayak uydurmak için bir adım attık.” Dedi.

KARTEPE “TOGG”A HAZIR

Şarj istasyonun önünde açıklamalarına devam eden Başkan Kocaman, “Kartepe Kent Meydanımızdaki belediye hizmet binamızın önünde ve Dumlupınar Mahallemizde belediye sosyal tesisleri yanında “Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarımızı” hazırladık. Türkiye’nin otomobili yollara çıktığı zaman Allah’ın izniyle, yöneticilerimizle, hemşehrilerimizle birlikte kullanmaya başlayalım. Şarj ünitelerimizi Zorlu Grubu işbirliğinde kurduk. Tüm elektrikli araçlar sahiplerinin kullanımına uygundur ve hizmetindedir. Yerli ve milli teknolojilerimiz, yerli markalarımız konusunda ciddiyetle emek harcayan, gecesini gündüzüne katan, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, ilgili bakanlarımız ve çok kıymetli beyin takımına minnettarız.” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir