Paylaş

Çayırova Şekerpınar G.Birliği Başkanı Muharrem Şen , Çayırova G.Birliği Başkanı Muzaffer Çetin , Serhat Spor Kulübü Başkanı Turan Öztürk , Gümüş Spor Başkanı Fikret Bilici ,Fatih Spor Başkanı HalimTerzi katıldı.
Amatör Kulüpler Birliği , Gençlerin spora teşvik edilmemesi sorununu dile getirdi.
Amatör futbolun kalitesi doğrudan Türk Futbolunun gelişimini vekalitesini etkilediğini bu zor zamanlarda amatör kulüplerin desteklenmesi gerektiğini arz ettiler.

Profesyonel kulüplerin ve dört büyük kulübün bile durumu ortada iken, Amatör kulüplerin salgın sonrası durumlarının kötüye gittiği ve maddi olanaklarının sıkıntıda olduğu beklenilen desteklerin zamanında verilen sözlerin yerine getirilmediğini dile getirdiler. Araç sorunları ,malzeme yetersizli, kira giderleri, ekonomik ve toplumsal sorunların getirdiği baskı amatör kulüpleri bitirme noktasına getirdi.

Gelişmiş ülkere göre kıyaslandığında sorunun büyüklüğü ortadadır.Çayırova’da 7 kulüp den Bir tanesi Bal ligi , Bir tanesi 1. Amatör ve Beş tanesi ise 2. Amatörde mücadele etmektedir.Bundan öncesinde olduğu gibi Amatör kulüplerin haklarını aramak noktasında her türlü yanlarında olacağız.Muvaffak olmak için her türlü yardımdan ziyade bütün milletçe sporun mahiyeti, kıymeti anlaşılmak ve ona kalpten sevgi göstermek,onu vatanî vazife sayma lâzımdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir