Paylaş

Büyükşehir Belediyesi, yapımına başladığı ve Kandıra ilçesine kazandıracağı hizmet binasının kaba inşaatını bitirmek için hummalı şekilde çalışıyor

Kandıra’nın yeni hizmet binası yükseldi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra Belediyesi için projelendirdiği yeni hizmet binası çalışmalarına devam ediyor. Kandıra ilçesinin Akdurak Mahallesi’nde yapılan ve katlarının tamamı yükselen binanın, kaba inşaatının bitmesi için ekipler hummalı şekilde çalışıyor. 3 bodrum, zemin ve 3 kat şeklinde inşa edilen toplam 13 bin 893 metrekare kullanım alanına sahip olacak binanın çatı işlerine de başlandı.

HİZMET BİNASININ ÇATI İŞLERİNE BAŞLANDI

Kent genelinde ihtiyaç duyulan noktalarda eksiklikleri bir bir gideren Büyükşehir Belediyesi, Kandıra Belediyesi için yapımına devam ettiği yeni hizmet binasını üç blok halinde yapacak. Kaba inşaatı tamamlanmak üzere olan yapının 3. kat gazbeton duvar imalatlarına başladı. Otopark rampası ve M1 merdiven yapımına devam edilen yapının, alçı sıva bodrum 1. kat imalatları sürüyor. Çatıda ahşap çatı karkas imalatına da başlayan ekipler, mekanik, yangın tesisatı borulama, havalandırma tesisatı, hava kanalı imalatı ve vrf  klima tesisatı altyapı çalışmalarına başladı.

ÜÇ BLOK ŞEKLİNDE YAPILIYOR

Bina 3 bodrum, zemin ve 3 kat şeklinde inşa edilecek ve tam donanıma sahip olacak. Yapının en alt ve orta bodrum katlarında otopark yer alacak. En alt bodrum 44 araçlık otopark ve sığınak olarak, orta bodrum kat da 40 araçlık otopark ve depo, arşiv alanları olarak düzenlenecek. Üst bodrum katta ise giriş fuayesi, bekleme salonu ve hizmet birimleri yer alacak.

MECLİS SALONU İKİNCİ KATTA OLACAK

Yapının zemin katında başkanlık girişi, bekleme salonu ve hizmet birimleri bulunacak. İkinci katta belediye meclis salonu ve meclis grup odaları yapılacak. Üçüncü kat ise başkanlık makamı olarak düzenlenecek. Bu katta ayrıca personel dinlenme terası da yer alacak.

13 BİN 893 METRE KARE KULLANIM ALANI

Toplam 13 bin 893 metrekare kullanım alanına sahip olacak yapı, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelere kazandırdığı belediye hizmet binalarından birisi olacak. Kandıra Belediyesi için inşa edilen yeni yapı da diğer hizmet alanları gibi modern bir bina olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir