Paylaş
Doğu Marmara Bölgesi’nin ‘‘Eğitimdeki ‘Kale’si’’ olan Kale Anaokulları’nda eğitimler tüm branşlarla hız kesmeden devam ediyor.
Pandemi sürecinde 15 Haziran 2020 tarihinde kapılarını yaz okulu programları ile tekrar güvenle öğrencilerine açan ve İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’da kampüsleri bulunan Kale Anaokulları, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılını ise 21 Eylül’de açarak sağlıkla, güvenle ve coşkuyla eğitimlerine devam ediyor. Okulların açılması ise inanılmaz bir ilgiyle karşılaşan ve çok sayıda ek kontenjan açan Kale Anaokulları, verdiği eğitim ile de tüm öğrenci ve velilerin ortak adresi oldu.
Kale Anaokulları, verdiği eğitimle çocukların gelişim özellikleri, bireysel farklılıkları ve yetenekleri göz önüne alınarak sağlıklı bir biçimde fiziksel, duygusal, dil, sosyal ve zihinsel yönden gelişimlerini sağlayıcı, olumlu kişilik temellerinin atıldığı yaratıcı yönlerinin ortaya çıkarıldığı, çocukların kendilerine güven duymalarını sağlıyor.
UZMAN KADRO VE ÇİFT ÖĞRETMENLİ SİSTEM
Kale Anaokulları, alanında uzman kadrosu ve çift öğretmenli eğitim sistemiyle öğrencilerine harika bir eğitim sunuyor. Ayrıca Cambridge yayınları ve 2 İngilizce öğretmeni eşliğinde 10 saat İngilizce dersi, 2 saat Almanca dersi, drama, görsel sanatlar, satranç, akıl oyunları, yüzme, spor, müzik, dans gibi branş dersleri ile öğrencileri sosyal, duygusal ve akademik olarak hazırlıyor. Öğrencilerle böylelikle iyi bir birey olarak yetiştirip aynı zamanda Montessori ile Reggio Emillia eğitimleri ile yaparak ve yaşayarak öğrenme kavramlarını da kazanıyor.
EN ÜST DÜZEYDE EĞİTİM
Kale Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Bahir Azak yaptığı açıklamada ‘’Okul öncesi eğitim, çocuklarımızın doğumundan başlayarak ilköğretime başladığı döneme kadar geçirdiği süreç olarak tamamlanıyor. Ebeveyn ve eğitimcilerin etkin olduğu sistemli bir eğitim diye de tamamlayabiliriz. Günümüzde özellikle velilerimizin çalışması, oyun bahçelerinin azlığı gibi nedenlerle küçük çocuklarımızın bakımı, beslenmesi, eğitimi ve evde bakımı oldukça güçleşmiştir. Anneanne, babaanne ve diğer kişiler tarafından ne kadar iyi bakılırsa bakılsın, ne kadar çok sevilirse sevilsin, çocuğun sosyal gelişimini gerçekleştirebileceği arkadaşlara ve oyun ortamına ayrıca evde kendisine sağlanamayan eğitim imkânlarına ulaşmaya ve düzenli eğitim programlarına katılabilmesi için ailenin dışında eğitimcilere ihtiyacı vardır. Biz Kale Anaokulları ailesi olarak çocuklarımıza en üst düzeyde eğitimler vererek, onların daima destekçisi oluyoruz. ‘Kale Ailesi’ olmanın gururunu yaşayan öğrencilerimiz ve velilerimiz ile ailemize yeni katılan tüm çocuklarımıza yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar diliyoruz’’ dedi.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir