Paylaş

Kartepe Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanlarını Koruma Günü kapsamında sahipsiz hayvanların yaşam alanı sokaklarda güven içinde yaşamaları için farkındalık oluşturmak adına etkinlik duyuru stantlarına uyarı yazıları astı.

“Yaşamak her canlının doğal hakkıdır” düşüncesinden hareket eden Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, önderliğindeki Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, sokaklarda yaşayan sahipsiz hayvanların yaşama haklarını düzenli yaptıkları çalışmalarla koruyor. Bu kapsamda toplumda hayvanların yaşam hakkı konusunda farkındalık oluşturmak için Kartepe Belediyesi Etkinlik Stantlarında uyarı yazıları asıldı. Besleme, mama noktalarında bakım ve temizlik yapıldı. Mama stokları güncellendi ve tedaviye ihtiyacı olan sokak hayvanlarının tedavi süreçleri başlatıldı.

YASAL UYARI YAPILDI

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü, 1931 yılında ilan edilmesinden bu yana kutlanıyor. Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sokaklar yaşam alanı olan sahipsiz hayvanların, beslenmelerine engel olmanın ve hayvanlara zarar vermenin 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Gereğince cezai işleme tabi olduğunu anlatan yasal uyarı dövizlerini Kartepe genelinde değişik noktalara asarak farkındalığı arttırıyor.

ARALIKSIZ DEVAM EDİLİYOR

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın talimatları doğrultusunda sokak hayvanlarının korunmasına yönelik gece-gündüz hizmet ettiklerini belirten Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı, “Kartepe’de sokak hayvanlarının haklarının korunması için ekiplerimiz görev ve sorumluluklarını titizlikle yerine getiriyor” ifadelerini kullandı.

SOKAK DOSTLARIMIZ BİZLERE EMANET

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocamam “Bütün canlıların yaşama hakkında saygı göstermeliyiz. Sadece hayvanlara da değil… Doğaya, ağaca, çiçeğe, denize… Hayatın içerisinde yer alan bütün canlılar dünyanın ekolojik dengesini sağlamaktadır. Bunlara sahip çıkarak, çocuklarımıza sağlıklı, güvenli bir gelecek miras bırakabiliriz. Sokak hayvanlarımız da bizlere emanet, onlara belediye olarak da sahip çıkıyoruz, içiniz rahat olsun” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir