Paylaş

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde Çepni-Suadiye Kent Çarşısı, Suadiye Pazarı’nın yeni yerinde ilk gününde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kartepe Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje ile yapımına başlanan Çepni-Suadiye Kapalı Kent Çarşısı hizmete açıldı. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker, AK Parti İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve mahalle muhtarların katılımıyla hizmete açıldı.

KOCAMAN’A TEŞEKKÜR

Çepni-Suadiye Kent Çarşısı açılışı öncesinde açıklama yapan Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. Belediye Başkanı Kocaman “Suadiye pazarımız bundan böyle burada hizmet verecek. Hemşehrilerimizin daha konforlu ve güvenli bir şekilde pazar alışverişlerini yapabilecekleri Çepni – Suadiye Kent Çarşımızı bugün itibariyle hizmete açtık. Pazarcı esnafımıza ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.

BİN 786 METRE KARE ALAN

Suadiye ve Çepni Mahallelerinin büyük bir ihtiyacını karşılayacak olan Çepni-Suadiye Kapalı Kent Çarşısı 4 bin 834 m2 alan üzerine projelendirildi. Kent çarşısı bin 545 m2 kapalı alanı, 241 m2 hizmet alanı, toplamda bin 786 m2 alanda hizmet verecek.

108 ESNAF TEZGAH AÇACAK

Suadiye ve Çepni mahalle sakinlerine hizmet verecek olan Çepni-Suadiye Kapalı Kent Çarşısı’nda toplam 46 araçlık otopark alanı ve pazar içerisinde 3 metre uzunluğunda 2.75 metre genişliğinde toplam 108 adet tezgah açılabilecek. Karşılıklı tezgahlar arası dolaşma koridor genişliği ise 3.5 metre olarak planlanırken, vatandaşların rahat ve güvenli bir şekilde alış-veriş yapmalarına imkan sağlanıyor.

SOSYAL DONATILAR

Pazar alanında hizmet alanı olarak planlanan 241 m2 alanda bay, bayan, engelli wc, bay-bayan şadırvan ve mescit, çay ocağı, zabıta odası, bebek bakım odası yer alacak. Çepni-Suadiye Kapalı Kent Çarşısı tezgah açacak esnafların rahat ulaşımı ve ürünlerini indirmek için ulaşım yollarında da düzenleme yapıldı.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir