Paylaş

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın talimatları doğrultusunda ilçe genelinde Covid-19 ile mücadele edilmesine yönelik dezenfekte işlemleri kamusal alanlarda devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı’nın Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele edilmesine yönelik ilk kararından bu yana Kartepe Belediyesi, virüs salgınına karşı çalışmalarını yürütüyor. Her gün yüzlerce noktada dezenfekte uygulaması yapılarak virüsün yayılmaması, Kartepelilerin günlük yaşamına sağlıklı bir şekilde devam etmesi sağlanıyor.

KOORDİNELİ ÇALIŞMA

Kartepe Belediyesi İşletme Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler tarafından dezenfekte uygulaması gece gündüz sürdürülüyor. Belediye ekipleri ilçe genelinde Kartepelilerin yoğun olarak kullandıkları yerler başta olmak üzere kamu kurumları titizlikle dezenfekte ediliyor.

EN ETKİLİ ÜRÜNLER İLE

Kartepe Belediyesi ekipleri teknoloji sırt atomizörü ile Sağlık Bakanlığı ruhsatlı Covid-19’a en etkili biyosidal ürünler ile dezenfekten çalışmalarına devam ediyor. Belediye ekipleri ilçede 7/24 vatandaşların güvenliği ve huzuru için görev yapan jandarma ile polis ekiplerinin araçlarının yanı sıra binaları da aralıksız dezenfekte ediyor. Kartepelilerin gece-gündüz kullandığı bankamatikler de belirli aralıklarla dezenfekte ediliyor.

ÖNCE KENDİMİZİ KORUYALIM

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Biz belediye olarak üzerimize düşeni yapıp önlem alarak, önleyici çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ancak kişisel hijyen kurallarına riayet etmedikçe bu yayılma zincirinin kırılması zor olur. Önce kendimizi koruyarak herkesi korumuş oluruz” açıklamasında bulundu.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir