Paylaş

Değerli kamuoyuna,

İzmit Belediyesi olarak temiz bir İzmit için kentin her noktasında gece gündüz demeden temizlik çalışmalarımızı sürdürürken, bir yandan da tüm dünyayı saran koronavirüs salgınına karşı ilk günden beri büyük bir özveriyle mücadelemizi sürdürmekteyiz.

Bununla birlikte özellikle son günlerde cadde, sokak ve boş alanlara evsel atık dışında ciddi kirlilik oluşturacak biçimde tresubat (moloz-insan atığı) ve hurda ev eşyası atıldığı; site bahçesi ve yeşil alanlarda “budama” adı altında habersiz, denetimsiz kesim kıyım yapıldığı gözlenmektedir.
Belediyeler Yasasının ilgili hükümleri uyarınca bu ve benzeri türde konteyner harici atıklar, kurum bilgisi, onayı dahilinde ve önceden haber verilmek suretiyle alınmakta olup, aksi davranış ve tutumlar, aynı yasanın amir hükümlerince idari yaptırıma tabidir.

İzmit Belediyesi olarak görev ve sorumluluğumuzun bilinci içinde tüm iyi niyet ve gayretimizle çalışmalarımızı sürdürürken, sokaklara bırakılan eski ev eşyası, inşaat atıkları ve molozlara karşı, gerek temizlik gerekse salgının yayılma riskini de göz önünde bulundurarak, değerli hemşerilerimizi daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

ATIK TOPLAMA GÜNLERİ

Pazartesi-Çarşamba-Cuma günleri (Tresubat-Moloz atıkları)
Salı-Perşembe günleri (Hurda mobilya atıkları)
Salı-Cumartesi günleri (Budama ve Dal atıkları )

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir