Paylaş

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, İzmit’in Çubuklubala, Çubuklu Osmaniye, Orhaniye ve Balören köylerini ziyaret etti. Gittiği her köyde 7’den 77’ye herkesin yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Büyükakın, verilen hizmetler hakkında bilgi alırken, beraberin de ki teknik heyete de belirtilen eksikliklerin giderilmesi konusunda talimat verdi. AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay’ında yer aldığı ziyaretler sonrası bir açıklama yapan Başkan Büyükakın, “Köylerimizde ve mahallelerimizde bizimle anılacak birçok eserimiz var. Bu eserlerimizin sayısını artırmaya devam edeceğiz. Bizi bugün yoğun bir ilgiyle ağırlayan ve sevgilerini gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Her daim milletimizin emrinde ve hizmetinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

“KÖYLERİMİZ BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZDİR”

İzmit’in köylerine gerçekleştirdiği ziyaretlere Çubuklu Bala’dan başlayan Başkan Büyükakın, burada dile getirilen doğalgaz talebini çözüme kavuşturmak için çalışmaları başlatacaklarını söyledi. Altyapı noktasında eksik kalan ne varsa tamamlayacaklarını da belirten Başkan Büyükakın, “Çubuklubala köyünde yaşayan çocuklarımızın, gençlerimizin ve hemşerilerimizin istifade etmesi için gereken park ve sosyal donatı alanlarını hayata geçireceğiz” açıklamasını yaptı. Kadınların da ilgi gösterdiği ziyarette konuşan Başkan Büyükakın, “Kızlarımızın, kadınlarımızın ve kıymetli büyüklerimizin yaşamına değer katmak için ekibimizle birlikte yapabileceğimiz tüm ihtiyaçları karşılamak için büyük bir gayret gösteriyoruz. Köylerimiz bizim göz bebeğimizdir” şeklinde konuştu.

“TALEPLERİ KARŞILAMAK İÇİN HER TÜRLÜ ÇALIŞMAYI YAPACAK”

Çubuklu Osmaniye ve Orhaniye köylerinde de vatandaşlarla hasbihal eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, ulaşımdan sosyal hizmetlere, tarımdan hayvancılığa kadar birçok alanda önemli hizmetleri ortaya koyduklarını vurgulayarak, “Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığımız ortaya çıkan yeni ihtiyaç ve talepleri karşılamak için her türlü çalışmayı yapacak. Üst yapıdan altyapıya, tarımsal projelerden her türlü destekleme çalışmalarına kadar yoğun bir mesai harcayarak, insanımızın beklenti ve taleplerine cevap verecek. Hizmetlerin tüm köy ve mahallelere ulaştırılmasında hız ve etkinliği arttırmak, yerel dokuyu koruyarak, vatandaşlarımızın üretime yönelik ihtiyaçlarını karşılamak, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesine yönelik adımları atmak içinde büyük bir gayretimiz var” ifadelerini sarf etti.

“HİZMETLERİ YAPARKEN SAHADAN GELECEK HER FİKRE AÇIĞIZ”

Kocaeli’nde tarım ve hayvancılık konularında istatistikî veriler toplanarak veri tabanı oluşturulduğunu da dile getiren Başkan Büyükakın, “Kentimizin her yıl güncellenen tarım ve hayvancılık haritası hazırladık. Çiftçilerimize ücretsiz olarak yapılan toprak analizlerinin bilgileri kullanılarak, sayısal toprak tekstürü haritasını da hazırlayacağız” dedi. Gittiği her köyde samimi bir şekilde karşılanan Başkan Büyükakın, öncelikli olarak vatandaşları dinleyerek hizmetler noktasında önerilerini de almayı ihmal etmedi. “Şehri yönetirken ortak akılla hareket ediyor, hizmetleri yaparken sahadan gelecek her fikre açığız” diyerek açıklamalarını sürdüren Başkan Büyükakın, “Bu sebeple muhtarlarımızla da yoğun bir mesai harcıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak halkımızın hizmetindeyiz” şeklinde konuştu.

BÖLÖREN KÖYÜNDE BÜYÜKAKIN’A YOĞUN İLGİ

Günün son ziyaretini Balören köyüne gerçekleştiren Başkan Büyükakın, burada da kadınından erkeğine, gencinden yaşlısına kadar vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Balören köyü sakinleriyle tek tek ilgilenen Başkan Büyükakın, ilk olarak köy muhtarı Ahmet Demir’den hizmetler hakkında bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi’nin bugüne kadar verdiği hizmetler için teşekkür eden Muhtar Demir’in ardından, vatandaşların taleplerini dinleyen Başkan Büyükakın, gelen her soruya ve talebe dönük atılacak adımlara da değindi. Balören köyü gençlerinin spor alanı talebine kayıtsız kalmayan ve gerekli çalışmanın yapılması talimatını veren Başkan Büyükakın, altyapıdan üst yapıya kadar gereken adımların atılacağını da söyledi. Köyün büyükleriyle de sohbet eden Başkan Büyükakın, günün anısına hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmedi. Başkan Büyükakın ayrıca, Çubuklubala Muhtarı Hasan Malkoç’a, Çubuklu Osmaniye Muhtarı Nurettin Güneş’e ve Orhaniye Muhtarı Recep Özcan’a da misafirperverlikleri ve ortaya koydukları için özellikle teşekkür etti. Ziyaretler yapılan her istişarenin ardından sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir