Paylaş

CHP Kocaeli, ekonomik buhranın etkilerini en fazla hisseden meslek grubu olan esnaflara yönelik çalışmalar için Körfez Yeniyalı Mahallesi’ne çıkarma yaptı, esnafın sesi oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Örgütü, buhrana dönüşen ekonomik krizin etkilerini en fazla hisseden esnaflara yönelik çalışmalarına il genelinde devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun esnafların sorunlarına ilişkin hazırladığı 17 maddelik çözüm önerisini açıklamasının ardından il genelinde esnaf ziyaretleri gerçekleştiren CHP Kocaeli bu kez Körfez ilçesine çıkarma yaptı.

ESNAF ANLATTI

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, CHP İl Yönetim Kurulu üyeleri, CHP Körfez İlçe Başkanı Bülent Yıldız, CHP Körfez İlçe yönetimi, Körfez Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Erkan Uygun, Körfez Belediye Meclis CHP grubu üyeleri Eren Kır, Sevgi Yaman Kel ve Yelda Pişkin Yeniyalı Mahallesi’ndeki esnafları dükkanlarında ziyaret ederek vatandaşların sorun ve taleplerini yerinde dinledi.

ÇÖZÜM REÇETESİ

Pandemi döneminde başlayan kısıtlamalarla uzun bir süre dükkanları kapalı kalan esnaflar, çözüm bekledikleri ekonomik sorunları hakkında CHP’liler ile görüştü. CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, “Esnaflarımızın çözüm bekleyen sorunları için genel başkanımız 17 maddelik bir öneri reçetesi hazırladı. Bu önerilere sizlerin eklemek istediğiniz, duyurulmasını istediğiniz başka talepler var ise bunları da gündeme getireceğiz” dedi.

KOCAELİ’NİN GERÇEK GÜNDEMİ SİZİN SORUNLARINIZ

Ziyaretlerden ötürü duydukları memnuniyeti dile getiren çevre esnafı çözüm bekledikleri sorunları hakkında CHP’li heyete bilgi aktarımında bulundu. Birçok meslek grubunun farklı sorunu olduğunu ve bunlarla ilgili olarak hem yerelde hem ulusalda çalışmalar yürüttüklerini belirten Başkan Yıldızlı, “Sizlerin sesini duyurmak, çözüm üretmek ve gündeme taşımak bizlerin en asli görevi. Beklentilerinizin ve taleplerinizin Kocaeli’nin gerçek gündemi olması için var gücümüzle yanınızdayız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir