Paylaş

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Ankara’nın peşini bırakmıyor. Ankara’da Bakanlıkların kapısını aşındıran Başkan Şayir gerçekleştirdiği her ziyaretten güzel haberlerle dönerken, Dilovası’nın önemli sorunlarını da tek tek çözmeye devam ediyor.

Göreve başladığı günden bu yana Ankara’da Bakanlıkların kapısını aşındıran ve gittiği her ziyarette Dilovası için önemli müjdelerle dönen Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, önceki gün yine Ankara’da bakanlıkları ziyaret ederek müjdeli haberlerle döndü.

DİLOVASI’NA AYRI ÖNEM VERİLECEK

AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım ile birlikte önceki gün Ankara’ya giden Başkan Şayir, ilk ziyaretini AK Parti Genel Merkezi’nde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkanı Mehmet Özhaseki’ye gerçekleştirdi. Dilovası’nın sorunlarını aktarılan Özhaseki’den destek isterken, Özhaseki’de Bakanlıklarla gerekli görüşmeleri yaparak, Dilovası için ne gerekiyorsa yapılacağını belirtti.

KÖMÜRCÜLER OSB’DEN DÖNÜŞ YOK

Özhaseki’nin ardından ziyaretlerine devam eden Başkan Şayir, daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la makamında bir araya geldi. Ziyarette Kömürcüler OSB’nin kaldırılması ve İlçede yürütülen diğer projeler konuşuldu. Bakan Kurum Dilovası’nın önemli sorunu olan Kömürcüler OSB için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini Kömürcüler OSB’den dönüş olmayacağını ve söz verdiklerini, kesinlikle kaldırılacağını belirtti.

DİLOVASI’NA KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ YAPILACAK

Şayir ve Yıldırım daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,  Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü  Vedat Gürgen ile görüştüler. Yapılan görüşmede Başkan Şayir’in talepte bulunduğu ilçeye geniş donanımlı bir Küçük Sanayi Sitesi’nin yapılması talebi Gürgen tarafından karşılık bulurken, Gürgen, çalışmanın bir an önce başlatılması için gerekli talimatları verdi.

DEMİRCİLER KÖYÜNE MESİRE ALANI

Ziyaretlerine devam eden Şayir ve Yıldırım, belediyenin projelendirdiği Demirciler Köyü Park ve Mesire alanı projesine destek için ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Ertuğrul Çalışkan ile görüştü. Yapılan görüşmede projenin gerçekleşmesi için ayarlanan 1 milyonluk hibenin ve projenin onaylandığını belirten Çalışkan, projenin yakında ihaleye çıkarılıp startının verileceğini müjdeledi.

SİT ALANLARI KALDIRILIYOR

Başkan Şayir ve Yıldırım’ın son durağı ise Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman oldu. Şayir, göreve gelmeden önce seçim beyannamesinde yer alan SİT alanlarının kaldırılması konusunda destek için gittiği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman’dan müjdeli haberi aldı. Dilovası’nda ki SİT alanlarının kaldırılması ile ilgili çalışmanın son aşamaya gelindiğini belirten Kahraman, SİT alanlarının çok yakında kaldırılacağını belirtti.

PROJELERİMİZİN HAYAT BULMASININ SEVİNCİNİ YAŞIYORUZ

Yapılan görüşmeler ile ilgili açıklama yapan Başkan Şayir, “Göreve geldiğimiz andan itibaren projelerimizin hayata geçmesi için çalmadık kapı bırakmadık. Özellikle Ankara ziyaretlerimizde yaptığımız görüşmelerimiz sonrası taleplerimizin tek tek yerine gelmesi bizleri mutlu ediyor. İlçe Başkanımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimiz sonrası Dilovası’na müjdeli haberler ile dönmenin gururunu yaşıyoruz. Halkımıza sözünü verdiğimiz projelerin tek tek onaylanarak hayata geçmesi büyük mutluluk. Her zaman söylediğim “Yükselen Şehir Dilovası” sloganımızın hayata geçmesi için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir