Paylaş

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Başiskele İlçesi Vezirçiftliği Mahallesinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Esnafa bereketli işler dileyen, vatandaşlarla hasbihal eden Başkan Büyükakın, bölgede incelemeler gerçekleştirdi. Vezifçiftliği Merkez Camisindeki cemaatle de bir araya gelen Başkan Büyükakın, “Kocaeli’nin dört bir tarafındaki halkımızla gönül bağımızın ne kadar büyük olduğunu görmek bizi son derece mutlu ediyor. Vatandaşımızın ilgisi ve güveni bize hizmet için enerji veriyor. Halkımız için durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“MİLLETİNE SEVDALI BİR LİDERİMİZ VAR”

Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Koral’ın da yer aldığı birlikteliklerde, Köroğlu Caddesi’nde inceleme gerçekleştiren Başkan Büyükakın, “Hemşehrilerimizin daha güzel bir alanda yaşaması ve ticaretlerini gerçekleştirmesi için kentimizin her noktasında adım atıyoruz” ifadelerini de sarf etti. Esnafın samimi ilgisiyle karşılaşan ve sohbet eden Başkan Büyükakın, “Cumhurbaşkanımıza bizlerin selamını iletin” diyen vatandaşlara da “Tabi iletirim. Cumhurbaşkanımız da her fırsatta bizden sizlere selamlarını iletmesini istiyor. Milletine sevdalı bir liderimiz var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, geleceğin güçlü Türkiye’si için yedi düvelle mücadele ediyor. Bir taraftan emperyalistlerle mücadele ederken, geleceğimiz olan gençlerimizin haklarını da tüm alanlarda koruyor. Türkiye’nin doğalgaz arama konusunda attığı adımlar ve bunun yanında kendi haklarını korumadaki mücadelesi de vatandaşlarımızın takdirini alıyor” ifadelerini sarf etti.

“ÜLKEMİZİN VE MİLLETİMİZİN İNSANI İÇİN KULLANILACAK”

Bölgedeki esnaf ve vatandaşların ulusal ve uluslararası gelişmelerin ilgisine de ayrıca teşekkür eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Fatih gemimizin Tuna-1 kuyusundaki sondajlarında keşfedilen rezerv miktarı 405 milyar metreküpe ulaştı. Bu kuyudaki çalışmalarını tamamlayan Fatih gemimiz önümüzdeki ay yine Sakarya Gaz Sahasındaki Türkali-1 kuyusunda sondaja başlayacak. Ülkemizin enerji ihtiyacına dönük çok önemli adımlar atılıyor. Karadeniz’de keşfedilen doğal gazın her metreküpü bu ülkenin ve milletin insanı için kullanılacak.  Milletimizin refahı ve huzuru için kullanılacaktır” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir