Paylaş

AK Parti Dilovası İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen istişare kurulu ve kanaat önderleri buluşması önceki gün Tavşancılda  düzenledi.

AK Parti Dilovası İlçe Başkanlığınca düzenlenen istişare kurulu ve kanaat önderleri buluşması Tavşancılda çok sayıda partililerin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıya ayrıca AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İl yöneticisi Mehmet Zeki Canşi, eski belediye başkanları, ilçe başkanları, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut, Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Demir, belediye meclis üyeleri katıldı.

SÖZLERİMİZİ YERİNE GETİRME ZAMANI 

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederken yaptığı açıklama da “Kısa bir süre önce kongre süreci yaşadık. Türkiye de ve Kocaeli’de olduğu gibi ilçemizde de kongre süreci yaşadık. Bizden önce görev alan ilçe başkanı ve yönetimine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Kongre sürecimizin ardından teşkilat çalışmalarımıza başladık. Öncelikle hayırlı olsun ziyaretlerinin ardından şimdi seçim beyannamemizde halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirme zamanı. Belediye Başkanımızın yapılan ve yapılacak olan hizmetlerinin takipçisi ve hizmetlerin gelebilmesi içinde Belediye Başkanımızın destekçisi olacağız.

DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR 

Göreve geldiğimiz günden bu yana Belediye Başkanımızla birkaç defa Ankara ziyaretleri gerçekleştirdik. Ziyaretlerimiz oldukça verimli geçti. Öncelikle Dilovası Devlet Hastanemizin statüsü değişecek. C statüsüne geçecek olan hastanemizde şuan 4 olan hekim sayımız 11’e ulaşacak. Doktorlarımız hastanemizde hizmet verecek. Yatak sayımız da 25 iken 50’ye yükselecek. Önemli sorunlarımızdan biri de Kömürcüler OSB’nin kaldırılmasıdır. Bakanımız Murat Kurum’un desteği ile Kömürcüler OSB’nin kaldırılması için çalışıyoruz. Son aşama ya gelindi. Tavşancıl’da TOKİ 1500 konut projesi hayata geçecek. Bu da ilçemize yeni bir değer katacak. SİT alanlarının kaldırılması için de çalışma son aşamada inşallah Belediye Başkanımız bunun müjdesini yakın bir zamanda verecek. Yine Ankara ziyaretlerinin meyveleri olan Tavşancıl’a kapalı yüzme havuzu, Dilovası’na Gençlik Merkezi ve Şehit Nihat Karataş Stadının yenilenmesi de yakın bir zamanda başlayacak. Bizim bu kente yapacağımız daha çok iş var. Kenetleneceğiz ve hep birlikte başaracağız”dedi.

19 AYDA YAPTIKLARIMIZ ORTADA 

Başkan Yıldırım’ın ardından konuşan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir “Bizler halka hizmet, Hakka hizmet” düsturu ile yola çıktık. Yola çıkarken bizden öncekilerden aldığımız bayrağı daha yukarı çıkartmak için çalışıyoruz. 19 ayda gerçekleştirdiklerimiz ortada. Göreve geldiğimizden bu yana gerçekleştirdiğimiz Ankara ziyaretlerimiz sonucu ilçemize önemli kazanımlar sağladık. Tüm Bakanlarımız Dilovası’nı artık önemsiyor. Gittiğimiz tüm Bakanlıklarda Dilovası için eksin olan ne varsa dile getiriyoruz. Bundan dolayı çok değerli bakanlarıma ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

HASTANEMİZ SINIF ATLAYACAK 

Temaslarımız sonucu eski belediye başkanımız ve şuan ki Milletvekilimiz Cemil Yaman’ın büyük uğraşları sonucu ilçemize kazandırılan hastanemizden dolayı vekilimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Şimdi hastanemizin statüsünün değiştirilmesi için uğraşıyoruz. Ve sözünü de aldık. Hastanemiz D statüsünden C statüsüne geçecek. Hastanemiz sınıf atlayacak. Bunun sözünü bakanımızdan aldık.

1500 KONUT İLÇEMİZE DEĞER KATACAK 

Son Ankara temaslarımızda ilçemize yeni kapalı havuz kazandırıyoruz. Gençlik Merkezi ve Dilovası stadımızın yenilenmesi için de sözünü aldık. Diliskesi’ne Kültür Merkezimiz, Diliskelesi sahiline yaptığımız Balıkçılar barınağı ile birlikte üç etaptan oluşan sahil düzenlememizin ilkini gerçekleştirdik. İlçemize 1500 yeni konutla katma değeri oldukça artacaktır. Dilovası’na değer katacaktır.

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ 

Biz halkımıza hizmet için bu görevlere geldik. Çocuklarımızın geleceği için çalışıyoruz. Gençlerimizin önünü açmak için onların başarılı olmaları için çalışıyoruz. Gençlerimizi dinleyin. Onlara destek olun. SİT alanları konusunda çalışmalarımız sürüyor. İnşallah kısa sürede çalışmasını bitireceğiz. Ulaşım ile ilgili sıkıntılarımız vardı. Büyük bir bölümünü çözdük ve çözmeye devam ediyoruz. Tavşancıl bir tarihi bir mahallemizdir. Tavşancılımızın tarihi dokusunu canlandırmak için Bakanlıklarımızla çalışmalarımız başladı. İnşallah bölgemizin tarihi merkezi haline getireceğiz.

ÖNCELİĞİMİZ HER ZAMAN “EĞİTİM” 

Büyükşehir Belediyemizin önemli destekleri var. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibinde teşekkür ediyorum. Dilovamız Büyükşehir’inde desteği ile yeniden aydınlanıyor. Cadde ve sokaklarımız yeni bir görünüme kavuşuyor. Mesire alanlarımızla ilgili çalışmalarımız var. Tepecik ve Köseler’de yeni mesire alanlarımızı halkımıza kazandıracağız. Bunlarla birlikte ilçemizin çeşitli noktalarında da yeni mesire alanlarını halkımıza kazandıracağız. Tavşancıl sahili ve Yeşil Vadisinin ikinci etapları içinde çalışıyoruz. AK Parti yapıyor. Partimize sahip çıkalım. Dünkü Türkiye’yi hepimiz biliyoruz. Şimdi nerden nereye geldik. Eskiden lüks olanlara şimdi hepimiz ulaşabiliyoruz. Çocuklarımızın geleceği için belediye olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya çalışıyoruz. Eğitim bizim için her şeyden öncedir. İnşallah tüm öğrencilerimize tablet dağıtmak için çalışıyoruz. Dağıtacağız da inşallah. Çocuklarımız okumalı, Dilovası ve ülkemiz daha iyi yerlere gelmesi için “Eğitim, eğitim, eğitim” diyoruz. Sizlerden alacağımız güçle ilçemizi ve ülkemizi daha iyi yerlere götüreceğiz.”dedi.

BİZİM İÇİN MİSYON SİYESETİ ÖNEMLİDİR 

AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Canşi ise yaptığı konuşmada “Geçtiğimiz yapılan ilçe kongremizin ardından 8 Kasım’da yapılacak olan İl kongremize herkesi davet ediyorum. Davamıza sahip çıkalım. Siyaseti insanlar üç şey için yaparlar. Misyon için siyaset, Vizyon için siyaset ve Komisyon için siyaset. Geçmişte komisyon siyaseti yapanlar sayesinde ülkemizde nelerin yaşandığını gördük. Biz vizyon siyasetçisi de olmayacağız. Bizim için misyon siyaseti önemlidir. Dava siyasetidir. İbadet aşkıyla siyaset yaptığımız zaman tadına doyum olmaz. Hep birlikte Hakkı ve hukuku gözeterek siyaset yapmaya devam edeceğiz.”dedi.

ASIL OLAN DAVAMIZDIR 

Toplanda son olarak konuşan Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ise katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederken, İlçe teşkilatının düzenlediği bu organizasyon içinde İlçe Başkanı ve yönetimine teşekkür ederken yaptığı konuşmada “Bizim için asıl olan aziz milletimizdir. Asıl olan davamızdır. Makam ve mevkilerin önemi yoktur. Bu davanın gerçek kahramanları seçim günü sandık görevlileridir. Bu davanın gerçek kahramanları Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında ölümüne saf tutanlardır. Bizim derdimiz davamız var. Biz bu millete sevdalıyız. Gönül coğrafyamıza sevdalıyız. Cumhurbaşkanımız bu yolda yürüdüğü sürece bizde mazlumların umudu olan Recep Tayyip Erdoğan ile saf tutmaya devam edeceğiz. 18 Yıldır AK Parti’nin Türkiye’de 11 yıldır da Dilovası’nda yaptıkları ortadadır. AK kadrolar ile hem ilçemiz hem de ülkemiz kalkınmaya devam ediyor.

BİZİM DERDİMİZ DAVAMIZ HALKIMIZDIR 

Şimdi bu kente canla başla çalışan bir Belediye Başkanımız var. Ankara da tanımayan Bakan kalmadı. Kongre sonrası yeni bir yönetim ile teşkilatımıza yeni bir heyecan da geldi. Bizim derdimiz davamız halkımızdır, Dilovası’dır. Yeni bir Dilovası inşa edeceğiz. 15 bin yeni konut yapılacak. Dilovası hızla gelişecek. Biz daha çok çalışacağız. Ülkemizin 2023 hedefine ulaşması için hepimize çok büyük görevler düşüyor.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir