Paylaş

Gölcük Turgut Özal İlköğretim Okulu Anasınıfı Öğretmenlerinden Özden Sülün’ünde aralarında bulunduğu, “Evvel Zamanın Şimdiki Çocukları” projesi 10 farklı şehirden 10 okul öncesi öğretmenlerinin katılımıyla hayata geçti.

AMACI                     

Millî Eğitim Bakanlığı ve eTwinning’in destek verdiği proje; öğretmenler arası ortak çalışma ve etkinlik paylaşımına da imkân sağlarken web 2 araçlarına ve yaratıcı etkinliklere de yer veriliyor. Bu özel projenin amacı; okul öncesi dönemdeki çocukları eski masallar ile tanıştırmak birçok masal hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak, farklı öğretmenlerden masallar dinlemek ve geçmiş ile günümüz masalları arasında bir köprü kurmak olarak tanımlanıyor.

HEDEF 2023

Öte yandan erken çocukluk döneminde ebeveynlerin çocukları ile kaliteli zaman geçirmesi, teknolojinin kullanımını çocuklar için verimli hale getirmek, okul öncesinde masalların önemini vurgulamak ve öğrencilerin dil gelişimine katkı sağlamak projenin özel hedefleri arasında dikkat çekiyor.  Ayrıca bu projenin en önemli hedeflerinden biri de 2023 vizyonunda yer alan; Masal Anlatıcılığı ve Anadolu Masallarımızın tanınması düşüncesinin de alt yapısını oluşturması olarak dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir